HOKEJ: Pechowa porażka po dogrywce. Kontrowersyjna końcówka meczu

HOKEJ. Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok rozegrali kolejne spotkanie w ramach 2. ligi słowackiej. W sobotni wieczór przegrali z rezerwami MHK 32 Liptovský Mikuláš B 4-3 po dogrywce, choć prowadzili dwoma bramkami. Po meczu sanoczanie mięli bardzo duże pretensje do sędziów.

Sanoczanie zagrali w okrojonym składzie gdyż kontuzjowani są Rafał Ćwikła, Mateusz Wilusz, Władisław Haurus, a sprawy osobiste zatrzymały Adriana Maciejkę. Sprawy wizowe załatwia jeszcze obrońca Aleh Fillipou, który wzmocni Ciarko KH 58 Sanok. Treningi natomiast wznowił ostatnio obrońca Marcin Mazur.

W trzecim meczu 2. ligi słowackiej grupy B hokeiści z Sanoka wybrali się do Liptovskyego Mikulasza. Pierwszego gola w 12 minucie zdobyli gospodarze, lecz 31 sekund później wyrównał Marcin Biały. W drugiej tercji sanoczanie zdobyli jeszcze dwie bramki za sprawą Macieja Bielca w liczebnym osłabieniu i Patryka Dobrzyńskiego. Słowacy kontaktowego gola zdobyli w 32 minucie, gdy Halaj pokonał Skrabalaka. W trzeciej tercji długo utrzymywali korzystny rezultat, jednak na 28 sekund przed końcem meczu gospodarze wyrównali. Sędziowie źle zinterpretowali uwolnienie, a gdy Michal Mravec wygrał wznowienie, strzał Holigi wylądował w siatce bramki Skrabalaka. W dogrywce Słowacy poszli za ciosem, a złotego gola zdobył Pavlovič.

– Niestety trzeba się przyzwyczaić do sędziowania w tej lidze. Ale to co odwalili wczoraj to były takie jaja jakich nigdy w życiu nie widziałem. Wybiliśmy krążek w ostatnich sekundach meczu, graliśmy wtedy 5 na 6, krążek odbił się za bramką przeciwnika i nasz zawodnik dojechał do niego zdecydowanie najszybciej, bo wszyscy przeciwnicy byli u nas w tercji. Gdy nasz zawodnik dotknął krążka, sędzia zagwizdał uwolnienie. Na nic nie zdały się nasze protesty. Później wygrali bulik i jakoś im to wpadło. Do tego było tylko dwóch sędziów liniowych, którzy prowadzili mecz, bo główny miał …wesele. – powiedział Konrad Filipek, napastnik Ciarko KH 58 Sanok.

foto-tomasz-sowaimg_9744

foto. Tomasz Sowa / archiwum esanok.pl

MHK 32 Liptovský Mikuláš B – Ciarko KH 58 Sanok – 4:3 po dogrywce (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)

Bramki: 12. Koniar (Pavlovič), 32. Halaj (Mravec, Legerský), 60. Holiga (Mravec), 62. Pavlovič (Koniar) – 13. Biały, 25. Bielec (Mermer) 26. Dobrzyński (Witan).

Strzały: 39:23.
Minuty karne: 12 – 28 (w tym 10 minut dla Witana za niesportowe zachowanie)
Sędziowali: Knižka, Paulíny.
Widzów: 42.

Liptovský Mikuláš: Melna – R. Fiala, S. Danko, Rec, I. Oško, Holiga, F. Danko – Kubáň, Gažo, M. Matejka – E. Janček, Pavlovič, Koniar – Legerský, Mravec, Bacúr – Halaj, Kasanický.

Sanok: Skrabalak – Gulbinowicz, Olearczyk, Demkowicz, Kuryła – Biały, Witan, Dobrzyński – Mermer, Filipek, Bielec – Michalski, Chmura, Sokalski.