REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „Chcieli się włamać i okraść mieszkanie. Co, jeśli w końcu komuś stanie się krzywda?”

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców Wójtostwa. Dwóch ludzi sądząc, że mieszkanie jest puste, próbowało się do niego włamać. – Tak się zdarzyło, że byłem w środku, ale nie otwierałem drzwi. Co, jeśli komuś stanie się krzywda? Dwóch napastników bez problemu poradziłoby sobie chociażby ze starsza osobą – mówi Internauta. – Dzisiaj każdy młody człowiek ma dobry telefon, zrobić zdjęcie takim chuliganom to chwila, a wiele można pomóc – apeluje.

Otrzymaliśmy relację od naszego Czytelnika

Najpierw ktoś przez niemal godzinę dzwonił do drzwi. Nie otwierałem, bo zazwyczaj kiedy ktoś mnie odwiedza, wcześniej dzwoni. Byłem w domu i odpoczywałem, a nagle słyszę szczęk zamka. Wstałem, gwałtownie zamknąłem górny zamek i zajrzałem przez judasza. Dwóch mężczyzn około 40-lat przestraszyło się i uciekło. Wybiegli z klatki, widziałem ich przez okno. Nikt nie reagował – opowiada Internauta.

door-2338259_960_720

Przecież komuś w końcu stanie się krzywda. Gdyby weszli do środka, nie miałbym szans z dwójką napastników – kontynuuje nasz rozmówca. – Dzisiaj młodzież używa takich dobrych telefonów, w jednej chwili mogą zrobić zdjęcie czy nagrać podejrzanie kręcących się ludzi przy wejściu do klatek. Reagujmy! – apeluje mieszkaniec Wójtostwa.

Policja z kolei wskazuje, że bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie domów i mieszkań oraz zwiększenie czujności, kiedy w naszej okolicy pojawiają się obce osoby.

W przypadku zauważenia nieznanych osób, które wzbudzają nasze podejrzenia co do ich uczciwości i dobrych intencji, należy zawiadomić policję. W razie wyjazdu poprośmy sąsiada o pomoc. Zadbajmy o wzajemne bezpieczeństwo – mówi st. asp. Anna Oleniacz, oficer prasowy sanockiej komendy.

06-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)