REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „W przedszkolu panuje wszawica, a sprawa jest zamiatana pod dywan”. Dyrekcja: zatrudniamy higienistkę

SANOK / PODKARPACIE. Rodzice dzieci, które uczęszczają do Samorządowego Przedszkola nr 1 w Sanoku, są zaniepokojeni wszawicą, panującą w jednej z przedszkolnych grup. – To już kolejny przypadekciągu roku, a sprawa jest zamiatana pod dywan – piszą zaniepokojeni rodzice.

O sytuację w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Sanoku zapytaliśmy Elżbietę Ziajkę, dyrektor placówki.

Rzeczywiście jesienią ubiegłego roku w jednej z ośmiu grup w naszym przedszkolu pojawiła się wszawica. Zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami, rozdawaliśmy ulotki informujące o krokach, jakie należy podjąć, aby wyeliminować pasożyty – mówi Elżbieta Ziajka.

Podkreśla, że opiekunowie w przedszkolu nie mają uprawnień do tego, aby sprawdzać podopiecznym czystość głów. Mogą to zrobić tylko za zgodą rodziców.

Przedszkole może działać prewencyjnie, informować i wskazywać rodzicom, co powinni zrobić. I to zrealizowaliśmy. Niestety ponownie, w tej samej grupie przedszkolnej, pojawiła się wszawica. Jeśli rodzice nie przypilnują dzieci, nie pozbędziemy się jej w placówce – wyjaśnia dyrektor. – Postanowiliśmy zatrudnić specjalistę, który będzie sprawdzał, czy dzieci mają wszy czy nie. Pani higienistka zacznie pracę od poniedziałku – kwituje Elżbieta Ziajka.

kindergarten-90505_960_720

foto: ilustracyjne

20-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)