REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: „W przedszkolu panuje wszawica, a sprawa jest zamiatana pod dywan”. Dyrekcja: zatrudniamy higienistkę

SANOK / PODKARPACIE. Rodzice dzieci, które uczęszczają do Samorządowego Przedszkola nr 1 w Sanoku, są zaniepokojeni wszawicą, panującą w jednej z przedszkolnych grup. – To już kolejny przypadekciągu roku, a sprawa jest zamiatana pod dywan – piszą zaniepokojeni rodzice.

O sytuację w Samorządowym Przedszkolu nr 1 w Sanoku zapytaliśmy Elżbietę Ziajkę, dyrektor placówki.

Rzeczywiście jesienią ubiegłego roku w jednej z ośmiu grup w naszym przedszkolu pojawiła się wszawica. Zorganizowaliśmy spotkanie z rodzicami, rozdawaliśmy ulotki informujące o krokach, jakie należy podjąć, aby wyeliminować pasożyty – mówi Elżbieta Ziajka.

Podkreśla, że opiekunowie w przedszkolu nie mają uprawnień do tego, aby sprawdzać podopiecznym czystość głów. Mogą to zrobić tylko za zgodą rodziców.

Przedszkole może działać prewencyjnie, informować i wskazywać rodzicom, co powinni zrobić. I to zrealizowaliśmy. Niestety ponownie, w tej samej grupie przedszkolnej, pojawiła się wszawica. Jeśli rodzice nie przypilnują dzieci, nie pozbędziemy się jej w placówce – wyjaśnia dyrektor. – Postanowiliśmy zatrudnić specjalistę, który będzie sprawdzał, czy dzieci mają wszy czy nie. Pani higienistka zacznie pracę od poniedziałku – kwituje Elżbieta Ziajka.

kindergarten-90505_960_720

foto: ilustracyjne

20-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)