REKLAMA
REKLAMA

Jak płacić mniej za OC i AC?

Ponieważ chcesz się czuć bezpiecznie i pewnie na drogach, co roku wykupujesz polisy OC i AC. Rzeczywiście, dzięki nim otrzymujesz niemal pełną ochronę ubezpieczeniową, za którą jednak musisz słono zapłacić. A gdyby tak obniżyć ceny i płacić za polisy AC i OC mniej niż dotychczas? To możliwe – wystarczy, że zastosujesz się do porad podanych w artykule.

Kupuj w pakiecie

Jeśli kupujesz OC w innej firmie niż AC, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przepłacasz. Z reguły skorzystanie z pakietu obejmującego zarówno obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej, jak i dobrowolne autocasco pozwala bowiem uzyskać lepsze warunki cenowe niż nabywanie obu ubezpieczeń osobno. Pamiętaj więc, żeby poszukiwanie polisy OC na najtaniejagenta.pl uwzględniało również możliwość wykupienia AC w takim zakresie, jaki Cię interesuje.

Porównuj ubezpieczenia

W przypadku OC sprawa jest bardzo prosta, ponieważ jedyny czynnik, którym się należy kierować podczas wyboru obowiązkowej polisy, to jej cena. Wykupienie drogiego ubezpieczenia OC nie daje żadnych realnych korzyści, dlatego opłaca się jedynie sięgać po najtańsze oferty. Tylko jak je znaleźć w gąszczu różnego rodzaju promocji? Tradycyjnym sposobem na porównanie cen aktualnych ubezpieczeń jest skorzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego, który dysponuje kilkunastoma ofertami różnych towarzystw. Druga metoda to specjalne kalkulatory i porównywarki internetowe, jak np. kalkulator OC Najtaniej u Agenta.

Jedź bezpiecznie i zbieraj zniżki

Posiadanie dużych zniżek ubezpieczeniowych powoduje automatyczne obniżenie ceny OC. Droga do ich uzyskania jest stosunkowo łatwa, ale czasochłonna, ponieważ wymaga kilkuletniego stażu ubezpieczeniowego, w trakcie którego nie spowodowało się szkód w ruchu drogowym. Jeżdżąc bezpiecznie, w ciągu kilku lat możesz uzbierać nawet pełne zniżki w wysokości 60%. Nie zapominaj o tym, wciskając gaz do podłogi i popisując się brawurą za kółkiem.

Dodaj drugiego właściciela do dowodu

Zarówno przy wyliczeniu składki OC, jak i AC towarzystwa uwzględniają zniżki i zwyżki posiadane przez każdego właściciela. Jeśli właściciel jest jeden i jego wiek nie przekracza 27-28 lat (w niektórych firmach pułap wiekowy jest wyższy), a staż ubezpieczeniowy jest krótki, musi się liczyć z bardzo drogimi polisami. W tej sytuacji szansą na obniżenie kosztów staje się dodanie do dowodu rejestracyjnego drugiego kierowcy, który może wnieść wysokie zniżki. W efekcie finalna cena staje się do przyjęcia i nie jest tak zabójczo wysoka jak w przypadku wyliczenia wyłącznie dla młodego i niedoświadczonego kierowcy.

Zrezygnuj z opłat ratalnych

Ubezpieczenia komunikacyjne są stosunkowo drogie, dlatego możliwość opłacenia ich w kilku ratach wydaje się bardzo kusząca i teoretycznie pozwala ulżyć portfelowi. Niestety, to tylko teoria, ponieważ w praktyce rozłożenie płatności na więcej niż jedną transzę automatycznie powoduje podwyższenie składki w porównaniu z jej wysokością przy płatności za jednym razem.

Zwiększ udział własny w szkodzie (dla AC)

Udział własny to kwota, która z jednej strony skutkuje niższą składką na ubezpieczenie OC, a z drugiej redukuje sumę ewentualnego odszkodowania wypłacanego z AC. Jeśli więc udział własny wynosi 20%, o tyle samo zostaną obniżone składka i potencjalne odszkodowanie. Komu zależy na jak najniższej składce, powinien wobec tego ustalić udział własny na stosunkowo wysokim poziomie.

Korzystaj z promocji i kontynuuj polisy w danej firmie

Jak w każdej branży, tak i w ubezpieczeniach funkcjonują różnego rodzaju promocje, upusty i rabaty. Jak najbardziej warto się im przyjrzeć i jeśli rzeczywiście są atrakcyjne, skorzystać z nich. Na niższą składkę mogą liczyć także kierowcy, którzy kontynuują polisę w danym towarzystwie. W ten sposób firmy nagradzają klientów za lojalność.

esanok.pl

Artykuł sponsorowany

26-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook