REKLAMA
REKLAMA

REGION: Chciał przewieźć przez granicę 11 rasowych szczeniąt (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. 40-letni obywatel Włoch próbował przewieźć przez przejście graniczne w Medyce 11 szczeniąt bez wymaganych dokumentów weterynaryjnych i badań. Decyzją lekarza weterynarii zwierzęta wróciły na Ukrainę.

Samochód na włoskich numerach rejestracyjnych, którym podróżował mężczyzna został skierowany do kontroli celnej 20 kwietnia br. Przekraczając granicę 40-latek wybrał do odprawy pas „nic do oclenia”.

W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce ujawnili 11 szczeniąt. Wśród młodych psów, których wiek nie przekraczał 1 miesiąca, było 7 szczeniąt rasy buldog francuski, 2 szczenięta chichuachua ,1 shih tzu oraz 1 szczenię nierasowe.

Choć kierowca zadbał o warunki przewozu szczeniąt umieszczając je w specjalnych torbach do przewozu, to nie przedłożył do kontroli dokumentów, na podstawie których zwierzęta mogłyby zostać przewiezione legalnie przez granicę. 40-latek nie posiadał dokumentów weterynaryjnych i odpowiednich badań. Zwierzęta nie miały także wymaganych transponderów.

Decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii, który stwierdził brak właściwej dokumentacji oraz badań poziomu przeciwciał w kierunku wścieklizny, zwierzęta zostały zawrócone na Ukrainę.

Dodatkowo podczas kontroli pojazdu , funkcjonariusze wykryli 49 paczek papierosów. Kierowca Lancii przyznał się do własności niezgłoszonego towaru i został ukarany mandatem karnym.

Służba Celno-Skarbowa przypomina, że posiadanie wymaganych prawem dokumentów weterynaryjnych przy przewozie zwierząt ma szczególe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa epizootycznego i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu chorób zakaźnych zwierząt.

źródło: SCS Edyta Chabowska

26-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)