REKLAMA
REKLAMA

Kradzione samochody na granicy. W tym roku zatrzymano ich już siedemdziesiąt (ZDJĘCIE)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali samochód marki Renault Master, natomiast funkcjonariusze z PSG w Medyce naczepę marki Lambert. Oba pojazdy pochodzą z kradzieży, a ich łączna wartość to 110 tysięcy złotych.

23 lipca, 30-letni obywatel Ukrainy usiłował przewieźć przez granicę naczepę Lambert (r. prod. 1997). Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze SG ujawnili, że oryginalny numer VIN został usunięty i w to miejsce został naniesiony zupełnie inny. Pojazd prawdopodobnie został skradziony, jego szacunkowa wartość to 25 tys. złotych.

14-117407

Kilka dni wcześniej, 19 lipca, funkcjonariusze z PSG w Korczowej, podczas prowadzonej w miejscowości Korczowa kontroli drogowej, zatrzymali samochód marki Renault Master o wartość 85 tys. złotych. Pojazd został skradziony na terenie Niemiec, kierował nim 31-letni obywatel tego kraju.

Obie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali już 70 pojazdów pochodzących z kradzieży o wartości prawie 5 milionów złotych. Najdroższy z nich to Range Rover Sport oszacowany na 450 tysięcy złotych zabezpieczony przez funkcjonariuszy z PSG w Korczowej w styczniu tego roku.

źródło: BiOSG

25-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)