REKLAMA
REKLAMA

Kradzione samochody na granicy. W tym roku zatrzymano ich już siedemdziesiąt (ZDJĘCIE)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali samochód marki Renault Master, natomiast funkcjonariusze z PSG w Medyce naczepę marki Lambert. Oba pojazdy pochodzą z kradzieży, a ich łączna wartość to 110 tysięcy złotych.

23 lipca, 30-letni obywatel Ukrainy usiłował przewieźć przez granicę naczepę Lambert (r. prod. 1997). Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze SG ujawnili, że oryginalny numer VIN został usunięty i w to miejsce został naniesiony zupełnie inny. Pojazd prawdopodobnie został skradziony, jego szacunkowa wartość to 25 tys. złotych.

14-117407

Kilka dni wcześniej, 19 lipca, funkcjonariusze z PSG w Korczowej, podczas prowadzonej w miejscowości Korczowa kontroli drogowej, zatrzymali samochód marki Renault Master o wartość 85 tys. złotych. Pojazd został skradziony na terenie Niemiec, kierował nim 31-letni obywatel tego kraju.

Obie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zatrzymali już 70 pojazdów pochodzących z kradzieży o wartości prawie 5 milionów złotych. Najdroższy z nich to Range Rover Sport oszacowany na 450 tysięcy złotych zabezpieczony przez funkcjonariuszy z PSG w Korczowej w styczniu tego roku.

źródło: BiOSG

25-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)