REKLAMA
REKLAMA

Najpiękniejsze kolędy w wykonaniu „Mansardy”. „Caritas” rozbrzmiewał muzyką (ZDJĘCIA)

MYCZKOWCE / PODKARPACIE. W ostatnią środę, 25 stycznia zespół wokalny „Mansarda” z Niebocka zaśpiewał dla dzieci spędzających ferie zimowe w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Caritas” w Myczkowcach. Inicjatorami koncertu byli ks. Bogdan Janik oraz wieloletni przyjaciel zespołu – pan Kazimierz Barański.


Dziewczęta śpiewają w zespole już od pięciu lat i tym razem miały okazję zaprezentować się w repertuarze kolędowo-pastorałkowym. Wprowadzeni w świąteczny nastrój uczestnicy zimowiska usłyszeli między innymi tradycyjną góralską pastorałkę „Oj, Maluśki”, ale też wiele współczesnych i mniej znanych utworów takich jak: „Do szopy, do szopy wszyscy”, „Maleńka gwiazdka”, czy „Żeby tak w noc wigilijną”.

DSC_0495

Kolędy wykonywane były do akompaniamentu gitar klasycznych i akustycznych, co jest już charakterystyczną cechą większości występów „Mansardy”. Po koncercie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników zimowiska oraz zespół na Mszę świętą, a później na poczęstunek.

materiały nadesłane

27-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)