REKLAMA
REKLAMA

Najpiękniejsze kolędy w wykonaniu „Mansardy”. „Caritas” rozbrzmiewał muzyką (ZDJĘCIA)

MYCZKOWCE / PODKARPACIE. W ostatnią środę, 25 stycznia zespół wokalny „Mansarda” z Niebocka zaśpiewał dla dzieci spędzających ferie zimowe w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Caritas” w Myczkowcach. Inicjatorami koncertu byli ks. Bogdan Janik oraz wieloletni przyjaciel zespołu – pan Kazimierz Barański.


Dziewczęta śpiewają w zespole już od pięciu lat i tym razem miały okazję zaprezentować się w repertuarze kolędowo-pastorałkowym. Wprowadzeni w świąteczny nastrój uczestnicy zimowiska usłyszeli między innymi tradycyjną góralską pastorałkę „Oj, Maluśki”, ale też wiele współczesnych i mniej znanych utworów takich jak: „Do szopy, do szopy wszyscy”, „Maleńka gwiazdka”, czy „Żeby tak w noc wigilijną”.

DSC_0495

Kolędy wykonywane były do akompaniamentu gitar klasycznych i akustycznych, co jest już charakterystyczną cechą większości występów „Mansardy”. Po koncercie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników zimowiska oraz zespół na Mszę świętą, a później na poczęstunek.

materiały nadesłane

27-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)