REKLAMA
REKLAMA

Niezwykły recital organowy w ramach forum „Bieszczady bez granic”

SANOK / PODKARPACIE. Już w najbliższą niedzielę, 5 lutego godz. 18:00, w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, odbędzie się wyjątkowy recital organowy w wykonaniu Łukasza Kota w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.


Łukasz Kot – urodzony w 1988 r. w Rzeszowie, w roku 2011 ukończył studia z muzyki kościelnej w krakowskiej Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Papieskim JP II w klasie organów prof. Krzysztofa Latały. Dalsze studia kontynuował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – kierunek muzykologia, oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie organów prof. Piotra Rojka.

Swoje umiejętności doskonalił również na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Lorenzo Ghielmi, Oliviera Latry, Joachima Grubicha. W latach 2011/2012 był stypendystą programu „Agrafka Agory” Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury. Na swoim koncie ma liczne koncerty i występy artystyczne w kraju i za granicą. Gościnnie koncertował z zespołami „Soul”, „Con Amore” oraz z chórami mieszanymi „Psalmodia”, „Echo”.

unnamed

Wiedzę i cenne umiejętności nabyte podczas studiów wykorzystuje w praktyce, nauczając gry na organach oraz przedmiotów muzykologicznych w podkarpackich szkołach muzycznych. Od 2011 roku pełni funkcję organisty i animatora  życia muzycznego w sanockich kościołach, organizuje liczne koncerty i kursy mistrzowskie z udziałem wybitnych organistów z kraju i ze świata. Od 2012 roku prężnie prowadzi działalność pedagogiczną.

Podczas koncertu usłyszymy utwory: J. Pachelbela, J. S. Bacha, G. Younga i A.Pärta

Wstęp wolny.

04-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)