REKLAMA
REKLAMA

Niezwykły recital organowy w ramach forum „Bieszczady bez granic”

SANOK / PODKARPACIE. Już w najbliższą niedzielę, 5 lutego godz. 18:00, w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu, odbędzie się wyjątkowy recital organowy w wykonaniu Łukasza Kota w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.


Łukasz Kot – urodzony w 1988 r. w Rzeszowie, w roku 2011 ukończył studia z muzyki kościelnej w krakowskiej Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Papieskim JP II w klasie organów prof. Krzysztofa Latały. Dalsze studia kontynuował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – kierunek muzykologia, oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie organów prof. Piotra Rojka.

Swoje umiejętności doskonalił również na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Lorenzo Ghielmi, Oliviera Latry, Joachima Grubicha. W latach 2011/2012 był stypendystą programu „Agrafka Agory” Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury. Na swoim koncie ma liczne koncerty i występy artystyczne w kraju i za granicą. Gościnnie koncertował z zespołami „Soul”, „Con Amore” oraz z chórami mieszanymi „Psalmodia”, „Echo”.

unnamed

Wiedzę i cenne umiejętności nabyte podczas studiów wykorzystuje w praktyce, nauczając gry na organach oraz przedmiotów muzykologicznych w podkarpackich szkołach muzycznych. Od 2011 roku pełni funkcję organisty i animatora  życia muzycznego w sanockich kościołach, organizuje liczne koncerty i kursy mistrzowskie z udziałem wybitnych organistów z kraju i ze świata. Od 2012 roku prężnie prowadzi działalność pedagogiczną.

Podczas koncertu usłyszymy utwory: J. Pachelbela, J. S. Bacha, G. Younga i A.Pärta

Wstęp wolny.

04-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)