REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zimowa stolica pianistyki

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę, po raz XII, do Sanoka zawitają muzycy z 14 krajów, by wziąć udział w XII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”.

Od dziś, przez kilka dni, olbrzymia grupa uzdolnionych muzyków, pochodzących m.in. z Chile, Kirgistanu, Japonii, USA, których łączy zarówno młodość, jak i pasja, będzie wzbogacać swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną pod okiem doświadczonych Mistrzów. Takie wydarzenia jak Forum przyczyniają się do zmiany na lepsze muzycznego i kulturalnego oblicza województwa podkarpackiego. D

Dzięki poparciu władz miasta, a w szczególności burmistrza – Tadeusza Pióro, wszystkich radnych na czele z przewodniczącym oraz wójt gminy Sanok – Anny Hałas, Sanok staje się co roku zimową stolicą pianistyki oraz miejscem, do którego uczestnicy Forum z radością powracają. Gospodarzem jest również Starostwo Powiatowe, które za sprawą Romana Koniecznego – starosty sanockiego, objęło patronatem to niezwykłe przedsięwzięcie.

Otwartość władz miasta na ludzi różnych kultur sprzyja integracji międzyludzkiej i dobrej atmosferze, czyniąc Sanok prawdziwym miastem kultury.

zdj

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAPROSZENIE: Rekordowe forum! 6 dni koncertów! (FILM)

05-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)