REKLAMA
REKLAMA

Nowe stowarzyszenie zawiązane. Sanocki Nurt Konserwatywny rozpoczyna działalność (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek 15 września 2017 r. obyło się zebranie założycielskie nowego stowarzyszenia , którego nazwa wpisuje się w lokalną społeczność – „Sanocki Nurt Konserwatywny” (SNK). Cele, jakie będzie realizował SNK w przyjętym statucie to m.in. wykształcenie elit ideowych o poglądach konserwatywnych i patriotycznych, zdolnych wziąć czynny udział w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym kraju, propagowanie idei konserwatywnej, promocja kultury i sztuki, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do niej adresowanej oraz organizowania instytucji kultury i inicjatyw lokalnych w sferze działalności kulturalnej. Formacja członków w duchu patriotycznym i etycznym, aby mogli podołać obowiązkom zawodowym i społecznym.

Zebranie założycielskie to również wybór władz Stowarzyszenia. Wyłoniono zarząd i komisję rewizyjną.

Zarząd w składzie: Sebastian Gondek – Prezes Zarządu, Radosław Broniewski – Wiceprezes Zarządu, Kacper Ryniak – Skarbnik, Grażyna Rogowska-Chęć – Członek Zarządu, Dawid Lewandowski – Członek Zarządu odpowiedzialny za kontakt z mediami. Komisję Rewizyjną reprezentować będą: Karol Skorek – Przewodniczący Komisji, Paweł Szczerba – Członek Komisji, Mateusz Kocaj – Członek Komisji.

Jak mówią członkowie zarządu i zarazem założyciele Stowarzyszenia „SNK” w działalności nie zabraknie też odniesień do spraw publicznych miasta i powiatu – będziemy zabierać głos w ważnych i nurtujących sprawach dotyczących naszego miasta, a także proponować sposoby ich rozwiązania.

– Zaprosimy ciekawe osoby z różnych dziedzin, by jeszcze lepiej zrozumieć problemy, którymi żyjemy wszyscy – powiedzieli podczas prezentacji stowarzyszenia jego pomysłodawcy Sebastian Gondek i Dawid Lewandowski. Jak informują członkowie Sanockiego Nurtu Konserwatywnego obecnie został złożony wniosek o rejestrację stowarzyszenia w Krajowym Rejestrze Sądowym, co pozwoli uzyskać osobowość prawną i stać się podmiotem wielu ważnych spraw społecznych. Kontakt ze stowarzyszeniem na razie tylko telefoniczny (698-896-470), strona internetowa i fanpage są w budowie.

snk1

snk2

snk3

materiały nadesłane

25-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)