REKLAMA
REKLAMA

Posługiwali się paszportami z fałszywymi stemplami kontroli granicznej

PODKARPACIE. W poniedziałek 17 kwietnia na przejściu granicznym ujawniono w paszporcie 59 – letniego obywatela Ukrainy 18 podrobionych stempli litewskiej kontroli granicznej. W sobotę paszportami z fałszywymi stemplami posłużyło się z kolei aż 4 obywateli Ukrainy.


Strażnicy graniczni z Korczowej ustalili przy pomocy funkcjonariuszy z Centrum Współpracy Służb Granicznych, Celnych i Policyjnych Polski i Litwy w Budzisku, że zatrzymany wczoraj mężczyzna nigdy nie przekraczał granicy litewskiej. Podczas złożonych wyjaśnień obywatel Ukrainy przyznał się do przestępstwa fałszerstwa dokumentu za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku.

Natomiast w sobotę zatrzymano aż 4 obywateli Ukrainy, którzy na przejściu granicznym w Korczowej posłużyli się paszportami z fałszywymi stemplami.  44 – letnia kobieta miała w swoim paszporcie fałszywy stempel holenderskiej kontroli granicznej, 27 – letni mężczyzna dwa podrobione stemple litewskiej kontroli granicznej, 29 – latek jeden stemple litewskiej kontroli granicznej, a 21 – letni mężczyzna również pochodzący z Ukrainy – dwa stemple litewskiej kontroli granicznej. Wszyscy usłyszeli zarzut fałszerstwa dokumentów za co zostali skazani na karę pozbawienia wolności.

Podróżni podrabiając stemple kontroli granicznej próbują uniknąć odpowiedzialności karnej za swój przeterminowany pobyt na terytorium Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przy ustalaniu autentyczności stempli kontroli granicznej korzystają przede wszystkim ze swojej wiedzy nabytej podczas szkoleń prowadzonych w zakresie rozpoznawania fałszerstw dokumentów ale też z doświadczenia, specjalistycznego sprzętu a także z pomocy funkcjonariuszy ze służb granicznych z innych krajów UE.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili już 200 fałszywych odcisków stempli kontroli granicznej.

1

źródło: BiOSG

19-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)