REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Pożar w Prusieku. Budynek mieszkalny spłonął doszczętnie. Pięć zastępów straży walczyło o sąsiedni obiekt (ZDJĘCIA)

PRUSIEK / PODKARPACIE. Nad ranem w Prusieku zapalił się drewniany budynek mieszkalno-gospodarczy. Ogień rozprzestrzeniał się na tyle szybko, że nie było szans na jego uratowanie. W budynku mieszkało starsze małżeństwo, które zostało ewakuowane przez sasiadów. Pięć zastępów straży pożarnej walczyło o sąsiedni obiekt. Na razie nic nie wiadomo o przyczynie powstania pożaru.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o 4:29. W miejscu pożaru interweniowało pięć zastępów. Dwa z OSP Niebieszczany i trzy JRG z KP PSP w Sanoku.

Ogień bardzo szybko niszczył drewnianą konstrukcję. Staraliśmy się obronić sąsiedni budynek mieszkalny. Po wyeliminowaniu zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia, dogasiliśmy pogorzelisko. Na razie trudno mówić o przyczynie powstania pożaru – relacjonuje mł. bryg. Grzegorz Oleniacz z KP PSP w Sanoku.

– Gdy przybyliśmy na miejsce, działania prowadziły już jednostki JRG Sanok. Ogień zajął już cały budynek. Kobieta wyprowadzona z płonącego budynku przebywała u sąsiadów. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala – mówi Michał Klecha z OSP Niebieszczany.

Po zakończeniu działań straży pożarnej, pogorzelisko badają policjanci, którzy zbierają materiały potrzebne do odpowiedzi na pytanie o przyczyny wystąpienia pożaru.

Dla poszkodowanego małżeństwa organizowana jest pomoc.

Na miejscu zdarzenia byli pracownicy socjalni. Jesteśmy w trakcie określania najpilniejszych potrzeb poszkodowanych. Będą potrzebne naprawdę podstawowe rzeczy, jak choćby odzież. Z tego co wiem, kobieta opuściła palący się budynek jedynie w koszuli nocnej. Postaramy się zabezpieczyć mieszkanie z zasobów gminy, aby przenieść małżeństwo w bezpieczne miejsce – mówi Edyta Dziadosz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku.

Foto: Red.

Foto: KP PSP w Sanoku

Foto: materiały nadesłane

25-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)