REKLAMA
REKLAMA

REGION: Udaremnili przemyt ponad 26 tys. szt. sterydów i leków (ZDJĘCIA)

MEDYKA, KORCZOWA / PODKARPACIE. Udaremnienie przemytu ponad 15 tys. sztuk sterydów i  11 tys. sztuk leków to wyniki kontroli funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) na przejściach drogowych w Medyce i Korczowej. 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z  Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli osobowego volkswagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych.   W jednym z bagaży znaleźli spore ilości niezgłoszonych do kontroli środków anabolicznych. Dwojakiego rodzaju sterydy to łącznie 15200 sztuk wartych 15 tysięcy złotych. Przewożący je mężczyzna, 65-letni ob. Łotwy tłumaczył, że przewozi je na własne potrzeby.

27_11_2017

Z kolei podczas kontroli autokaru relacji Kijów-Praga, wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 11 tys. sztuk leków. Do ich własności przyznał się podróżujący autokarem ob. Ukrainy.

To kolejny w ostatnim czasie udaremniony przemyt farmaceutyków przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) w woj. podkarpackim.

Tydzień wcześniej, także podczas kontroli autokaru, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili 28 tysięcy sztuk leków wspomagających potencję.

27_11_2017_3

Od początku tego roku, związku z nielegalnym przewozem farmaceutyków przez podkarpackie przejścia graniczne, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli 12 spraw karnych skarbowych. Zatrzymano łącznie 64 tys. sztuk leków.

27_11_2017_2

KAS

27-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)