REKLAMA
REKLAMA

REGION: Udaremnili przemyt ponad 26 tys. szt. sterydów i leków (ZDJĘCIA)

MEDYKA, KORCZOWA / PODKARPACIE. Udaremnienie przemytu ponad 15 tys. sztuk sterydów i  11 tys. sztuk leków to wyniki kontroli funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) na przejściach drogowych w Medyce i Korczowej. 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z  Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli osobowego volkswagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych.   W jednym z bagaży znaleźli spore ilości niezgłoszonych do kontroli środków anabolicznych. Dwojakiego rodzaju sterydy to łącznie 15200 sztuk wartych 15 tysięcy złotych. Przewożący je mężczyzna, 65-letni ob. Łotwy tłumaczył, że przewozi je na własne potrzeby.

27_11_2017

Z kolei podczas kontroli autokaru relacji Kijów-Praga, wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Korczowej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 11 tys. sztuk leków. Do ich własności przyznał się podróżujący autokarem ob. Ukrainy.

To kolejny w ostatnim czasie udaremniony przemyt farmaceutyków przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) w woj. podkarpackim.

Tydzień wcześniej, także podczas kontroli autokaru, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili 28 tysięcy sztuk leków wspomagających potencję.

27_11_2017_3

Od początku tego roku, związku z nielegalnym przewozem farmaceutyków przez podkarpackie przejścia graniczne, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli 12 spraw karnych skarbowych. Zatrzymano łącznie 64 tys. sztuk leków.

27_11_2017_2

KAS

27-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)