REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Nurt Konserwatywny zaprasza na spotkanie „Armia Krajowa – wspaniała karta w koszmarnych czasach”

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Nurt Konserwatywny zaprasza na spotkanie otwarte z redaktorem naczelnym kwartalnika „Magna Polonia” – Wojciechem Kempą. Temat spotkania brzmi: „Armia Krajowa – wspaniała karta w koszmarnych czasach”. Odbędzie się ono w piątek (1 grudnia) o godzinie 19:00 w dolnym kościele pw. Chrystusa Króla w Sanoku, ul. Jana Pawła II 55.

ksoc12

Wojciech Kempa – historyk, pisarz, dziennikarz, urodził się 29 marca 1966 r. w Siemianowicach Śląskich i tam mieszka. Jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po studiach początkowo pracował w charakterze dziennikarza, po czym zajął się własnym biznesem. W 2000 roku powrócił do pracy dziennikarskiej zatrudniając się w redakcji tygodnika „Goniec Górnośląski”. Przez trzynaście lat pracował w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie, gdzie w latach 2012-2015 pełnił funkcję kierownika Referatu Promocji, będąc równocześnie redaktorem naczelnym gazety samorządowej „Nowe Siemianowice” oraz portalu, który początkowo nosił nazwę „Reporterskim Okiem”, a następnie „Puls Miasta”. Obecnie jest redaktorem naczelnym czasopisma społeczno-politycznego Magna Polonia.

Kempa jest autorem szeregu publikacji historycznych w większości dotyczących Powstań Śląskich oraz Armii Krajowej. Wśród nich są pozycje książkowe: „Na przedpolu Warszawy” (2007) , „Śląscy Czwartacy” (2010), „Śladami bolesnej przeszłości. Śląskie tropy w KL Auschwitz” (2011, jako współautor), pierwsze trzy tomy opracowania „Okręg Śląski Armii Krajowej” (2016). Jest także współautorem cyklu filmów biograficznych „Siemianowiccy Dowódcy”, który składa się z czterech 30-minutowych filmów: „Podpułkownik Tadeusz Majcherczyk – Zdan”, „Pułkownik Jan Emil Stanek” , „Porucznik Walenty Fojkis”, „Podporucznik Karol Gajdzik”.

materiały nadesłane

28-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)