REKLAMA
REKLAMA

Zatrzymano 4 skradzione samochody o łącznej wartości przeszło 230 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

KORCZOWA / PODKARPACIE, W ciągu kilku dni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali cztery pojazdy pochodzące z kradzieży o łącznej wartości 238 tys. zł.

W piątek 24 listopada, obywatel Rumunii próbował wyjechać na Ukrainę samochodem marki BMW 320D. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ustalili, że pojazd został skradziony na terytorium Włoch. Wartość BMW oszacowano na 9 tys. zł.

Natomiast w niedzielę 26 listopada strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali Toyotę RAV4 (r. prod. 2017) o wartości 160 tys. zł. Samochodem, podróżował obywatel Ukrainy. Podczas kontroli legalności pochodzenia pojazdu stwierdzono, że Toyota została skradziona w Hiszpanii.

W poniedziałek 27 listopada na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano dwa kradzione samochody. Funkcjonariusze SG ujawnili, że w pojeździe marki Volkswagen Crafter (r. prod. 2012) został zmieniony oryginalny numer VIN. W toku dalszych czynności potwierdzono, że pojazd został skradziony na terytorium Czech. Wartość Volkswagena, którym podróżował obywatel Ukrainy, to 60 tys. zł.
Ingerencję w pole numerowe VIN stwierdzono również w samochodzie marki AUDI A6 (r. prod. 1999). Pojazdem próbował wyjechać z terytorium Unii Europejskiej, obywatel Ukrainy. Wartość samochodu oszacowano na 9 tys. zł.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 117 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości prawie 6 milionów złotych.

BiOSG

28-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)