REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Będzie kontrmanifestacja na sanockim Rynku. „Pokażemy czym jest aborcja” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj na sanockim Rynku odbędą się dwie pikiety. Kontrmanifestacje względem Międzynarodowego Strajku Kobiet przygotowali członkowie Fundacji Pro – prawo do życia, którzy będą chcieli pokazać, czym tak naprawdę jest aborcja. – Nie chodzi nam o żadne fajerwerki. Zaprezentujemy zdjęcia zamordowanych dzieci podczas aborcji – mówi Adam Kulpiński, koordynator fundacji.

8 marca w Dzień Kobiet, na sanockim Rynku zapowiedziano organizację Międzynarodowego Strajku Kobiet, które chcą wyrazić sprzeciw wobec odmawianiu kobietom podstawowych praw człowieka. – Nie zgadzamy się na odbieranie nam prawa do godności, decydowania o swoim życiu i swojej rodzinie […] Podejmowane są próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, co przy jednoczesnej likwidacji programu gwarantującego standardy opieki okołoporodowej jest zwykłym okrucieństwem i skazuje nas na szukanie pomocy w sytuacjach dramatycznych za granicami naszego kraju – mówią organizatorzy strajku kobiet.

Jak się okazuje, w tym samym miejscu, piętnaście minut wcześniej rozpocznie się kontrmanifestacja pod nazwą Biały Marsz. Podobne pikiety organizowane przez Fundację Pro – prawo do życia odbędą się w wielu polskich miastach, między innymi w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu.

Zabierzemy ze sobą dwa banery ze zdjęciami zamordowanych podczas aborcji dzieci. Nie chodzi nam o żadne fajerwerki, chcemy po prostu pokazać czym tak naprawdę jest aborcja – mówi Adam Kulpiński, koordynator fundacji Pro – prawo do życia na południową Polskę.

Biały Marsz, 8 marca, godzina 16:45, Rynek w Sanoku

Adam Kulpiński jest sanoczaninem (ur. 1992 r.), działaczem Fundacji Pro – prawo do życia, członkiem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” w 2013 i 2015 r.

Foto: Anna Trutowska / Fundacja Pro – prawo do życia. Zdjęcia z manifestacji w Krakowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Strajk sanoczanek w Dzień Kobiet. Manifestacja na Rynku

źródło: Red.

foto: materiały nadesłane

08-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)