REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Sanok gościł najmłodszych siatkarzy z Podkarpacia. Przyszli mistrzowie pokazali klasę! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W hali sportowej PWSZ w Sanoku odbył się II wojewódzki turniej minisiatkówki chłopców o Puchar Kinder + Sport.

Zawody zorganizowała i poprowadziła trener najmłodszej grupy szkoleniowej TSV Sanok, Dorota Kondyjowska. W roli sędziów świetnie spisali się kadeci, podopieczni trenera Macieja Wiśniowskiego.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dwójki – klasy czwarte , trójki – klasy piąte oraz czwórki – klasy szóste szkoły podstawowej. Do Grodu Grzegorza zawitały drużyny z Niska, Mielca, Dębicy, Jasła, Krosna, Ropczyc, Leżajska, Kańczugi.

Nasi najmłodsi adepci (Michał Zapała, Grzegorz Pacławski oraz Albert Janusz i Tomasz Burczyk) zajęli odpowiednio: 10. i 12. miejsce, a zwyciężyli drugi raz z rzędu zawodnicy klubu ORKAN Nisko.

W drugiej kolejności potyczki rozpoczęli piątoklasiści. Klub TSV Sanok reprezentowali: Michał Ostrowski, Miłosz Wiśniowski, Karol Pajęcki oraz Błażej Fic. Nasi zawodnicy obronili zdobyte przed dwoma tygodniami 2. miejsce. Musieli uznać wyższość jedynie zawodników z Leżajska.

Jako ostatni swoje zmagania rozpoczęli uczniowie klas szóstych. Sanoczan reprezentowały dwie czwórki: Jakub Matura, Mikołaj Mołczan, Michał Biel i Michał Pacławski oraz Kamil Fedio, Jakub Gadomski, Stanisław Rajtar, Filip Świder i Kacper Mazal. Pierwszy zespół był o krok od awansu do finału, ulegając drużynie z Krosna 25:23. Ostatecznie zajął 4. miejsce. Drugi zespół został sklasyfikowany na miejscu 8.

Warto nadmienić, że sanockie drużyny składają się zarówno z zawodników trenujących już trzeci sezon, jak i tych, którzy przygodę z siatkówką rozpoczęli we wrześniu ubiegłego roku.

Taki Turniej o Puchar Kinder +Sport w Sanoku, jak i te rozgrywane w innych miastach, to świetna inicjatywa i oby takich wydarzeń było więcej. Ważne jest, aby promować siatkówkę już wśród najmłodszych. Udział w takich imprezach pokazuje zawodnikom sens i cel pracy na treningach. Na razie ma to być dla nich zabawa, zdobywanie doświadczenia, które powinno zaprocentować w kolejnych latach – powiedziała Dorota Kondyjowska.

źródło: materiały nadesłane

foto: Tomasz Sowa

20-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)