REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: TSV wraca do gry. Ważne punkty do zgarnięcia w starciu ze Spałą!

SANOK / PODKARPACIE. Siatkarze TSV wracają do gry po dwutygodniowej przerwie. Naszą drużynę czeka trudny pojedynek z nieźle grającą ostatnio Spałą. Cel może być jednak tylko jeden – zwycięstwo za trzy punkty i utrzymanie miejsca w najlepszej ósemce I ligi.

SMS PZPS Spała to aktualnie czerwona latarnia pierwszoligowej tabeli. Młodzież skupiona w siatkarskiej kuźni talentów rywalizuje na zapleczu Plus Ligi przygotowując się w ten sposób do rozgrywek międzynarodowych. Choć najbliższy rywal TSV nie należy do ligowych tuzów, to z pewnością nie można go lekceważyć. Spała jest zespołem nieobliczalnym, który w dobrej dyspozycji potrafił już napsuć krwi niejednemu faworytowi. Dlatego też, sanoczanie muszą zagrać z pełną koncentracją i motywacją, gdyż trzy punkty, które są do zdobycia, mogą okazać się bezcenne.

SMS rozegrał 16 spotkań notując 3 zwycięstwa i 16 porażek. Legitymuje się bilansem 7 punktów. Tyle samo pojedynków ma na swoim koncie TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok, ale podopieczni Krzysztofa Frączka wygrali 6 razy, mają 20 punktów i zajmują 8. miejsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że wyprzedzające Sanok Września i Kraków (po 24 oczka) mają odpowiednio 2 i 1 mecz rozegrany więcej, stąd przed TSV szansa na poprawienie lokaty przed zbliżającą się wielkimi krokami fazą play-off.

TK

Tomasz Kusior. Foto: Tomasz Sowa

Nie ma mowy o łatwym spotkaniu. Trener uczulał nas, że musimy być przygotowani na trudny bój i walkę o każdą piłkę. Cały czas walczymy o jak najwyższe miejsce przed fazą play-off. Po piętach depcze nam Norwid Częstochowa, który ostatnio wykorzystał swoją szansę wygrywając z przetrzebionym chorobami liderem z Suwałk. Mogę zapewnić kibiców, że damy z siebie wszystko, aby w środę cieszyć się ze zwycięstwa – mówi Tomasz Kusior, środkowy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

KF

Krzysztof Frączek. Foto: Tomasz Sowa

Po niespodziewanym zwycięstwie Częstochowy nad Suwałkami, nasza przewaga nad tym pierwszym zespołem stopniała do 4 punktów. Dlatego mecz ze Spałą może okazać się kluczowy jeśli chodzi o wywalczenie przepustki do play-offów. SMS to bardzo niewygodny przeciwnik, nieobliczalny. Siatkarze ze Spały nie mają nic do stracenia, nie spadają z ligi, grają więc na pełnym ryzyku. Uważam jednak, że sportowo jesteśmy lepszą drużyną, bardziej doświadczoną i jeśli zagramy na dobrym poziomie, powinniśmy wygrać. Najgorsze co możemy zrobić, to poczuć się zwycięzcami przed meczem – ostrzega trener sanoczan Krzysztof Frączek.

I LIGA

TSV MANSARD TRANSGAZ-TRAVEL SANOK – SMS PZPS SPAŁA

8.02.2017

godzina 18:00

Centrum Sportowo-Dydaktyczne PWSZ w Sanoku

1

źródło: TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok

Foto: Tomasz Sowa

08-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)