REKLAMA
REKLAMA

REGION: W sylwestrową noc nielegalnie przez zieloną granicę

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce zatrzymali w sylwestrową noc dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Mężczyźni po przekroczeniu zielonej granicy zostali zauważeni przez strażników granicznych z Medyki patrolujących teren przy pomocy pojazdu obserwacyjnego. Zatrzymani obywatele Turcji – wieku 46 lat i 34 lata są kuzynami. Cudzoziemcy podczas składanych wyjaśnień powiedzieli, że z Przemyśla zamierzali dostać się do Wrocławia a następnie do Drezna w Niemczech gdzie już przebywa część ich rodziny. Mężczyźni posiadali przy sobie mapy z zaznaczoną trasą do Wrocławia a następnie do Niemiec.

Obywatele Turcji za nielegalne przekroczenie granicy państwowej zostali ukarani mandatami karnymi. Dzisiaj przekazano ich w ramach umowy o readmisji stronie ukraińskiej.

W minionym 2016 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 98 nielegalnym imigrantów, którzy usiłowali dostać się do Polski przekraczając tzw. zieloną granicę, rok wcześniej strażnicy graniczni zatrzymali 91 takich osób.

granica

BOSG

02-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)