REKLAMA
REKLAMA

Wilki coraz śmielej panoszą się w Sanoku! Widziane na Wójtostwie, Dąbrówce i Błoniach

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zadzwonił dziś Internauta, który chce wystosować apel do mieszkańców Sanoka. Najkrócej rzecz ujmując, chodzi o to, aby mieszkańcy uważali na wilki, które w naszym mieście widziane są coraz częściej.

– Wracałem do domu po drugiej zmianie, było około godziny 23.30. Stojąc przy jednym z bloków na osiedlu Błonie, zauważyliśmy ze znajomymi, że zza placu zabaw przy przedszkolu nr 3, wychodzi duże zwierzę. Gdy stanęło ono pod latarnią, w odległości około 20 metrów od nas, nie mieliśmy wątpliwości, że jest to wilk! – relacjonuje nasz Czytelnik.

– Próbowaliśmy interweniować na gorąco, a także dziś rano (15 bm.) u różnych służb. Byłem jednak odsyłany od Annasza do Kajfasza. Wręcz sugerowano mi, że nie był to wilk, a szakal złocisty. Skoro żadne służby nie są w stanie zadbać o nas, sami musimy być bardziej ostrożni – apeluje Internauta.

To nie pierwszy sygnał, jaki otrzymujemy. W ostatnich tygodniach coraz głośniej mówi się o wilkach lub szakalu grasującym w dzielnicy Wójtostwo (Biała Góra, Kiczury, osiedle Kopernika), a także dzielnicach Dąbrówka czy Olchowce.

Tadeusz Pióro

Tadeusz Pióro

– Razem z  Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Sanoku Stanisławem Kaczorem zajmujemy się tą sprawą. Bo jako urząd również otrzymujemy sygnały o wilkach, które podchodzą coraz bliżej ludzi. Sprawa jak wiemy, jest o tyle trudna, że te ssaki znajdują się pod szczególną ochroną. Po świętach spotkany się z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska. Będziemy zabiegać o odpowiednie decyzje u Ministra Środowiska. Musimy znaleźć rozwiązanie, aby mieszkańcy Sanoka czuli się bezpieczne – podkreśla burmistrz Sanoka, Tadeusz Pióro.

Do sprawy powrócimy.

wolf-1411365_960_720

zdjęcie poglądowe


ZOBACZ RÓWNIEŻ

Kolejny zagryziony pies! „Zróbcie coś, zanim dojdzie do tragedii! (ZDJĘCIA +18)

17-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)