REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Wyłudzał usługi hotelowe posługując się podrobionymi dokumentami. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci wydziału kryminalnego ustrzyckiej komendy zatrzymali obcokrajowca podejrzanego o wyłudzenie usług hotelowych oraz posługiwanie się podrobionym dokumentem. W trakcie czynności przy mężczyźnie ujawniono kilkanaście kart płatniczych oraz sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do ich podrabiania. 31-latek trafił do policyjnego aresztu.

W piątek, w miejscowości Wydrne, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali obcokrajowca, mieszkającego w Bułgarii, podejrzanego o wyłudzenie usług hotelowych na terenie powiatu bieszczadzkiego. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie kilkanaście kart płatniczych oraz sprzęt elektroniczny, który mógł służyć do podrabiania tych środków płatniczych.

Przy współudziale funkcjonariuszy wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie wykonano czynności, które wstępnie potwierdziły, że na jednej z kart mogą się znajdować dane wskazujące numery kart kredytowych, a na zabezpieczonych nośnikach pamięci znajdują się dane z numerami kart kredytowych wraz z numerami PIN. Ponadto policjanci przy współudziale funkcjonariuszy Straży Granicznej ustalili, że obcokrajowiec posłużył się podrobionym dokumentem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzuty podrabiania środków płatniczych, oszustwa, posłużenia się podrobionym dokumentem. Grozi mu kara nawet 25 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek policjantów wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Jak się chronić przed wykradaniem danych? – dla przypomnienia podajemy kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa: Często bywa tak, że korzystając z bankomatów zapominamy o ostrożności. Podchodząc do urządzenia warto zacząć od sprawdzenia czy elementy bankomatu, takie jak czytnik kart i klawiatura, nie odbiegają wyglądem od całości oraz czy do bankomatu nie zostały przymocowane podejrzane urządzenia. W razie jakiejkolwiek wątpliwości można podejść do pracownika banku i poprosić o sprawdzenie lub poprosić o przyjazd patrolu. Wpisując kod PIN bezwzględnie należy pamiętać o zasłonięciu go chociażby dłonią.

303-127747

KPP Ustrzyki Dolne

08-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)