REKLAMA
REKLAMA

WYŚCIGI GÓRSKIE: W niedzielę słonecznie i szybko! Druga odsłona w Górach Słonnych dla Vaclawa Janika (ZDJĘCIA)

SPORT / PODKARPACIE. Za nami druga runda GSMP – 43 Bieszczadzki Wyścig Górski. Połączenie aż czterech różnych cyklów rozgrywek sprawiło, że tłumy kibiców mogły oglądać wyjątkowo mocną stawkę zawodników (i ich maszyn). O atrakcje zadbała również pogoda.

Dzisiaj pogoda dopisała i można było sprawnie rozegrać cztery podjazdy. Poranny trening oraz podjazdy wyścigowe odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie.

Liderem wyścigu i drugiej rundy GSMP 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego został Václaw Janik. W pierwszej dziesiątce znalazły się 3 samochody kategorii II. Trzeci był Jozef Beres jun. a piąty Jiři Svoboda w Norma M 20 F. Jedyny polak w tej kategorii Paweł Rzadkosz w Intech-u 1000 zajął 36. miejsce w klasyfikacji generalnej, warto wspomnieć że to był debiut tego zawodnika z samochodzie z nadwoziem otwartym.

Zwycięzca pierwsze rundy GSMP – Kluza, a tekże Igor Drotar nie wystartowali do drugiego podjazdu z powodu awarii.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYŚCIGI GÓRSKIE: Kapryśna aura na inaugurację GSMP. „Wszyscy mamy równe warunki” (FILM, ZDJĘCIA)


W klasyfikacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pierwsze miejsce zajął Dubai 4:46,856. Drugi był Roman Baran +0:19,378, wyprzedzając Grzegorza Kozioła w A-grupowym Lancerze.

Grupa N to ponowne zwycięstwo Petera Jureny, który był szybszy od Rafała Serafinowicza który zamienił się miejscami z Karolem Krupą – wszyscy w Lancerach EVO.

Grzegorz Kozioł Mitsubishi Lancer EVO 8 ponownie wygrał z rywalizację w gr. A z Piotrem Ostrowskim Mitsubishi Lancer EVO 8. Na trzecim miejscu był Robert Sługocki w Mitsubishi Lancer EVO X R4.

Grupę A/PL wygrał Jacek Handl w BMW M3, który w dwóch podjazdach wyprzedził w Załużu Marcina Dopierałę w Mitsubishi i Michała Żywarskiego.

W klasyfikacji samochodów klasy E1-2000 zwycięzcą został Peter Ambruz w Vauxhall Vectra ST, który był szybszy od Przemysława Pieniążka w Renault Clio. Trzecie miejsce to debiutant w GSMP Radosław Węgrzyn.

W klasie „debiutantów” E0, najlepszym czasem mógł pochwalić się Marcin Staniak w BMW E30. Drugie miejsce to Mariusz Biały również w BMW E30. Nie wątpliwie wielkim nieobecnym był Eugeniusz Kurlikowski, który bardzo wiele zrobił aby ta klasa „ożyła”.

W klasie historycznej o zwycięstwo walczył Wojciech Koczeski Subaru Legacy RS z Wojciechem Suboczem w Porsche 911(964). Ostatecznie Porsche okazało się szybsze od Subaru. Na trzecim miejscu podium stanął trzeci Wojciech – Myszkier VW Golf GTI.

źródło: GSMP
zdjęcia: Tomasz Sowa


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYŚCIGI GÓRSKIE: Kapryśna aura na inaugurację GSMP. „Wszyscy mamy równe warunki” (FILM, ZDJĘCIA)

14-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)