REKLAMA
REKLAMA

WYŚCIGI GÓRSKIE: W niedzielę słonecznie i szybko! Druga odsłona w Górach Słonnych dla Vaclawa Janika (ZDJĘCIA)

SPORT / PODKARPACIE. Za nami druga runda GSMP – 43 Bieszczadzki Wyścig Górski. Połączenie aż czterech różnych cyklów rozgrywek sprawiło, że tłumy kibiców mogły oglądać wyjątkowo mocną stawkę zawodników (i ich maszyn). O atrakcje zadbała również pogoda.

Dzisiaj pogoda dopisała i można było sprawnie rozegrać cztery podjazdy. Poranny trening oraz podjazdy wyścigowe odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie.

Liderem wyścigu i drugiej rundy GSMP 43. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego został Václaw Janik. W pierwszej dziesiątce znalazły się 3 samochody kategorii II. Trzeci był Jozef Beres jun. a piąty Jiři Svoboda w Norma M 20 F. Jedyny polak w tej kategorii Paweł Rzadkosz w Intech-u 1000 zajął 36. miejsce w klasyfikacji generalnej, warto wspomnieć że to był debiut tego zawodnika z samochodzie z nadwoziem otwartym.

Zwycięzca pierwsze rundy GSMP – Kluza, a tekże Igor Drotar nie wystartowali do drugiego podjazdu z powodu awarii.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYŚCIGI GÓRSKIE: Kapryśna aura na inaugurację GSMP. „Wszyscy mamy równe warunki” (FILM, ZDJĘCIA)


W klasyfikacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski pierwsze miejsce zajął Dubai 4:46,856. Drugi był Roman Baran +0:19,378, wyprzedzając Grzegorza Kozioła w A-grupowym Lancerze.

Grupa N to ponowne zwycięstwo Petera Jureny, który był szybszy od Rafała Serafinowicza który zamienił się miejscami z Karolem Krupą – wszyscy w Lancerach EVO.

Grzegorz Kozioł Mitsubishi Lancer EVO 8 ponownie wygrał z rywalizację w gr. A z Piotrem Ostrowskim Mitsubishi Lancer EVO 8. Na trzecim miejscu był Robert Sługocki w Mitsubishi Lancer EVO X R4.

Grupę A/PL wygrał Jacek Handl w BMW M3, który w dwóch podjazdach wyprzedził w Załużu Marcina Dopierałę w Mitsubishi i Michała Żywarskiego.

W klasyfikacji samochodów klasy E1-2000 zwycięzcą został Peter Ambruz w Vauxhall Vectra ST, który był szybszy od Przemysława Pieniążka w Renault Clio. Trzecie miejsce to debiutant w GSMP Radosław Węgrzyn.

W klasie „debiutantów” E0, najlepszym czasem mógł pochwalić się Marcin Staniak w BMW E30. Drugie miejsce to Mariusz Biały również w BMW E30. Nie wątpliwie wielkim nieobecnym był Eugeniusz Kurlikowski, który bardzo wiele zrobił aby ta klasa „ożyła”.

W klasie historycznej o zwycięstwo walczył Wojciech Koczeski Subaru Legacy RS z Wojciechem Suboczem w Porsche 911(964). Ostatecznie Porsche okazało się szybsze od Subaru. Na trzecim miejscu podium stanął trzeci Wojciech – Myszkier VW Golf GTI.

źródło: GSMP
zdjęcia: Tomasz Sowa


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WYŚCIGI GÓRSKIE: Kapryśna aura na inaugurację GSMP. „Wszyscy mamy równe warunki” (FILM, ZDJĘCIA)

14-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)