REKLAMA
REKLAMA

Zamiast handlu mieszkania? Pojawił się pomysł na zagospodarowanie hali targowej

SANOK / PODKARPACIE. W sanockim magistracie zrodził się pomysł na zagospodarowanie hali targowej. Dawne sklepiki zostałyby przekształcone w mieszkania komunalne. Jak podkreśla Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury, to na ten moment jedyna, rozsądna propozycja.

Inicjatywa zaadaptowania handlowego kolosa w centrum miasta na mieszkania komunalne znalazła swoje odzwierciedlenie w opracowanej Aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Sanoka na lata 2016-2022, którą dzisiaj podczas sesji przyjęła rada miasta.

Jest to pewne wyjście, jeśli chodzi o budownictwo komunalne w mieście.

Na osobny projekt dotyczący kwestii mieszkaniowych, w którym moglibyśmy uzyskać środki zewnętrzne, nie można liczyć. Po prostu go nie ma – mówi wiceburmistrz.

Dodaje, że stworzenie w obiekcie handlowym kilkunastu mieszkań na razie traktowane jest w kategorii pewnego pomysłu, który nie został jeszcze rozbudowany.

Sprzedaż hali targowej nie doszła do skutku. Obecnie zaadaptowanie budynku na potrzeby mieszkań komunalnych jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, gdyż lokale użytkowe typu handlowego nie wchodzą już w grę – wyjaśnia Olejko.

Prace przy adaptacji oszacowano na 3 mln złotych. Istnieje też możliwość otrzymania dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego do 40 proc. inwestycji – dodaje wiceburmistrz.

Projekt obejmowałby przebudowę parteru oraz piętra dwukondygnacyjnego budynku. Na każdej kondygnacji mogłoby powstać po 10 mieszkań o zróżnicowanej konfiguracji pomieszczeń.

Jako przewidywany rezultat takich działań podano powiększenie zasobu mieszkaniowego, będącego w dyspozycji gminy. Poprawa sytuacji mieszkaniowej części gospodarstw domowych wpłynęłaby na polepszanie ich możliwości ekonomicznych. Należy dodać, że niezmiennie na mieszkanie komunalne w Sanoku czeka około 460 rodzin.

28-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)