REKLAMA
REKLAMA

Znamy wyniki badań padłych łabędzi

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem nieoficjalne, a dziś rano potwierdzone stosownym dokumentem. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sanoku otrzymał wyniki badań dwóch martwych łabędzi, zauważonych w poniedziałek na krze lodowej na Sanie.

foto: archiwum Esanok.pl

foto: archiwum Esanok.pl

– Wynik przeprowadzonego badania w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym był ujemny. To co najgorsze się nie sprawdziło. Jesteśmy spokojniejsi – mówi Stanisław Kaczor, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sanoku.

Sprawę dwóch martwych łabędzi można uznać za zamkniętą. Służby weterynaryjne będą nadal obserwować brzegi Sanu, koryto rzeki oraz jego dopływy. Po pierwsze aby eliminować przypadki dokarmiania ptactwa przez ludzi. Po drugie aby ewentualne ujawnić kolejne przypadki padłych ptaków.

– W tym miejscu chcę wyraźnie zaapelować do społeczeństwa. Przestańmy dokarmiać wszelkie ptastwo! – stwierdza Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Raport z aktualnej sytuacji i oceny ryzyka w związku z występowaniem w Polsce i Europie wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 – 2 lutego 2017 – pobierz – pdf.

Raport przygotował: dr hab. Krzysztof Śmietanka, prof. nadzw., kierownik Zakładu Chorób Drobiu oraz Zakładu Epidemiologii i Oceny Ryzyka PIWet-PIB w Puławach.

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)