REKLAMA
REKLAMA

38-latek, który strzelał do żony, w areszcie. Grozi mu nawet 15 lat więzienia (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Marcin S., który strzelał do swojej żony oraz spowodował zdarzenie drogowe z udziałem radiowozu, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Sanoku. 38-letni mężczyzna około godz. 7, strzelił z wiatrówki do swojej żony, a podczas próby zatrzymania go przez policjantów, doprowadził do zdarzenia drogowego z radiowozem i uciekł.

Policjanci prowadzili obławę za mężczyzną. Zatrzymali go tego samego dnia po godz. 23, w jednym z sanockich hoteli, kiedy wraz z kolegą próbował wynająć pokój.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY: KONIEC OBŁAWY: Poszukiwany mężczyzna w rękach policji! (ZDJĘCIA, VIDEO)

Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 38-latkowi zarzutów za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, znęcanie fizyczne i psychiczne, wypowiadania gróźb karalnych, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymanie pojazdu pomimo wydawanych poleceń przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego – informuje st. asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

Lista jest spora. Czyny popełnione przez 38-latka zakwalifikowano jako przestępstwa z 13 par. 1 kk w związku z art. 156 par. 1 kk. Kolejne to art 207 par. 1 kk, art. 190 par. 1 kk, art. 174 par. 1 kk i art. 178b kk w związku z art. 11 par 1. pkt 2 kk.

pres1

Marcin S. był już wcześniej karany. Dla dobra śledztwa na tym etapie prokuratura nie udziela informacji, czy podejrzany składał wyjaśnienia, czy skorzystał z prawa do odmowy.

Przyjmując obecną kwalifikację prawną czynów podejrzanemu grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności – precyzuje prokurator Izabela Jurkowska-Hanus, szefowa Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Dodaje również, że nieodzowne będzie uzyskanie opinii biegłych, jednak nie ujawnia w jakim zakresie.

W sobotę 9 czerwca prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 38-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.

OBŁAWA W SANOKU: Poszukiwany wpadł próbując wynająć pokój w sanockim hotelu (WYWIAD VIDEO)

źródło: red./KPP Sanok

foto/video: red.

11-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)