REKLAMA
REKLAMA

38-latek, który strzelał do żony, w areszcie. Grozi mu nawet 15 lat więzienia (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Marcin S., który strzelał do swojej żony oraz spowodował zdarzenie drogowe z udziałem radiowozu, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Sanoku. 38-letni mężczyzna około godz. 7, strzelił z wiatrówki do swojej żony, a podczas próby zatrzymania go przez policjantów, doprowadził do zdarzenia drogowego z radiowozem i uciekł.

Policjanci prowadzili obławę za mężczyzną. Zatrzymali go tego samego dnia po godz. 23, w jednym z sanockich hoteli, kiedy wraz z kolegą próbował wynająć pokój.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY: KONIEC OBŁAWY: Poszukiwany mężczyzna w rękach policji! (ZDJĘCIA, VIDEO)

Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 38-latkowi zarzutów za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, znęcanie fizyczne i psychiczne, wypowiadania gróźb karalnych, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymanie pojazdu pomimo wydawanych poleceń przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego – informuje st. asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji.

Lista jest spora. Czyny popełnione przez 38-latka zakwalifikowano jako przestępstwa z 13 par. 1 kk w związku z art. 156 par. 1 kk. Kolejne to art 207 par. 1 kk, art. 190 par. 1 kk, art. 174 par. 1 kk i art. 178b kk w związku z art. 11 par 1. pkt 2 kk.

pres1

Marcin S. był już wcześniej karany. Dla dobra śledztwa na tym etapie prokuratura nie udziela informacji, czy podejrzany składał wyjaśnienia, czy skorzystał z prawa do odmowy.

Przyjmując obecną kwalifikację prawną czynów podejrzanemu grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności – precyzuje prokurator Izabela Jurkowska-Hanus, szefowa Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Dodaje również, że nieodzowne będzie uzyskanie opinii biegłych, jednak nie ujawnia w jakim zakresie.

W sobotę 9 czerwca prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 38-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.

OBŁAWA W SANOKU: Poszukiwany wpadł próbując wynająć pokój w sanockim hotelu (WYWIAD VIDEO)

źródło: red./KPP Sanok

foto/video: red.

11-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)