REKLAMA
REKLAMA

7-latka pogryziona przez psa sąsiada. Dziecko trafiło do szpitala

PODKARPACIE. 7-letnia dziewczynka zaatakowana i pogryziona przez psa z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Zwierzę należące do jednego z sąsiadów wbiegło na prywatną posesję, gdzie bawiła się czwórka dzieci. Policja ustaliła właściciela. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Na prywatnej posesji bawiła się czwórka dzieci. Nagle na teren posesji wbiegł pies, który zaatakował 7-letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godz. 10, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu dziecka przez psa w jednej z miejscowości w gminie Przeworsk. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji bawiło się czworo dzieci w wieku 2, 5, 7 i 8 lat. Dzieci przebywały pod opieką osoby dorosłej – matki trójki z nich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na posesję wbiegł nagle pies z sąsiedztwa i zaatakował 7-letnią dziewczynkę.

Dziecko z obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Rzeszowie. Z uwagi na doznane urazy pozostało na dalszym leczeniu. Na szczęście życiu 7-latki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustalili właściciela psa. Zwierzę było szczepione przeciw wściekliźnie. W sprawie zostaną przeprowadzone czynności w kierunku z art. 160 kodeksu karnego tj. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

rj/ foto: zdjęcie poglądowe / źródło: KPP Przeworsk

11-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)