REKLAMA
REKLAMA

IMPREZOWY ROZKŁAD JAZDY: Cleo, folkowe brzmienia, regionalne specjały, zabytkowe pojazdy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zaplanowaliście już weekend? Jeszcze nie? Świetnie się składa! Mamy dla Was wiele propozycji, śród nich między innymi koncert Cleo, rajd pojazdów zabytkowych, wydarzenia z folkiem w tle i odrobina sportowych wrażeń. Skorzystacie z naszych podpowiedzi?

 

TO TYLKO NIEKTÓRE PROPOZYCJE. WIĘCEJ W KALENDARZU IMPREZ

 

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

 

 

 

Zbliżający się weekend niesie z sobą wiele propozycji, jak go spędzić. Organizatorzy zadbali zarówno o turystów jak i mieszkańców. I tak na przystawkę otwarty turniej siatkówki plażowej w Solinie, po zmaganiach sportowych „Hawaiian party” – warto się skusić.

W Zagrodzie Chryszczata w Smolniku coś dla miłośników dobrej muzyki. 10 i 11 sierpnia  odbędzie się Festiwal im. Krzysztofa Sygneckiego. Przez dwa dni słuchacze będą mieli możliwość wysłuchania muzyki wykonywanej na najwyższym poziomie. Pierwszego dnia zagrają: Maciej Markiewicz, Sebastian Riedel & Cree. Drugi dzień należał będzie do Adama Palmy oraz absolutnej gwiazdy polskiej sceny jazzowej – Leszka Możdżera. Imprezę poprowadzi Rysiek Denisiuk.

Są tu fani motoryzacji? Mamy coś i dla Was! XX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2018 to propozycja idealna. Zlot odbędzie się jak co roku w Ośrodku Sportów Zimowych „Zakucie” w Zagórzu rejestracją pojazdów i przyjmowaniem uczestników. Następnego dnia, w sobotę od godziny 10.00 przez ulice Zagórza przejedzie parada samochodów i motocykli starej daty. O 11.00 uczestnicy udadzą się w trasę: Zagórz-Sanok-Zagórz z postojami na sanockim Skansenie, placu św. Michała oraz Dziedzińcu Muzeum Historycznego. O 17.00 w bazie rajdu odbędą się konkurencje sprawnościowe, po nich rozdanie nagród i zabawa przy muzyce.

W Lutowiskach zaplanowano Dzień Żubra. Wydarzenie rozpocznie się wcześnie, bo już o 7.30 Zawodami Strzeleckimi na strzelnicy w Lutowiskach. O 9.30 na Placu Festynowym i Chacie Pod Florianem w Lutowiskach rozpoczną się Zawody Drwali. Na godzinę 10.00 zaplanowano pierwszą, debiutancką w Lutowiskach Krajową Wystawę Psów Myśliwskich oraz czwartą już Krajową Wystawę Owczarków Niemieckich. W programie także konkursy wiedzy, zawody szachowe, promocja książki oraz koncerty.

W świecie folku i folkloru. W ramach tegorocznej edycji „Święta Kultury Nad Osławą” odbędą się występy artystów z Polski, Słowacji oraz Ukrainy, które zaprezentują muzykę folklorystyczną bądź inspiracje tradycyjną muzyką ludową obecną w bogatej kulturze tych państw i sąsiadujących ze sobą narodów. Nie zabraknie również innych atrakcji, wśród których można będzie zobaczyć spektakl teatralny oraz wystawę malarstwa miejscowych twórców.

W Sanoku w tym roku Jarmark Ikon zapowiada się bardzo zachęcająco. Po pierwsze dlatego, że impreza potrwa aż dwa dni – od 11 do 12 sierpnia. Po drugie z uwagi na to, co organizatorzy przygotowali dla uczestników: występy ulicznych muzyków, darmowe warsztaty artystyczne, prezentację prac artystów-rzemieślników z całej Polski oraz strefę dla dzieci w Ogródku Jordanowskim. W sobotę wieczór uświetni występ zespołu Joachim Mencel Quintet, który zagra na dziedzińcu sanockiego Zamku.

W tym samym czasie w sanockim skansenie zagości Festiwal Karpaty Zaklęte w Drewnie. W trakcie imprezy otwarty zostanie wernisaż malarstwa ikonowego w ramach projektu Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu). Wystąpi też kapela KAMRATY, po niej przyjdzie czas na irlandzkie brzmienia, w które prowadzi publiczność zespół FOGGY DEW. Na 17.00 zaplanowano występ folk-rockowej FRYNY, a na zakończenie imprezy zaprezentuje się VOLNYJ DON.

Nie można zapomnieć o Cleo, która wystąpi z zespołem. Już 12 sierpnia o godzinie 18.00 w Amfiteatrze w Polańczyku odbędzie się koncert Cleo.
Gwiazda znana z takich hitów, jak: „My Słowianie”, „NOC’ czy „Brać” na nowo zawita w bieszczadzkie progi. Support: Piotr Rogala i Michał Matuszewski. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

TO TYLKO NIEKTÓRE PROPOZYCJE. WIĘCEJ W KALENDARZU IMPREZ

 

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

 

 

 

 

 

PRZYPOMINAMY O OFERCIE SANOCKICH MUZEÓW. SPRAWDŹ KIEDY MOŻNA JE ODWIEDZIĆ!

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU:

Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2
38-500 Sanok

Godziny otwarcia od 1 kwietnia do 31 października

poniedziałek: 8.00-12.00
wtorek: 9:00 – 17:00
środa: 9:00 – 17:00
czwartek: 9:00 – 17:00
piątek: 9:00 – 17:00
sobota: 9:00 – 17:00
niedziela: 9:00 – 17:00


MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU:

Park Etnograficzny
ul. Rybickiego 3
tel. (013) 463-16-72

Godziny otwarcia od 1 maja do 30 września od 8:00 do 18:00

UWAGA BEZPŁATNA niedziela  9:00 – 17:00

 

 

10-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)