REKLAMA
REKLAMA

IMPREZOWY ROZKŁAD JAZDY: Cleo, folkowe brzmienia, regionalne specjały, zabytkowe pojazdy

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zaplanowaliście już weekend? Jeszcze nie? Świetnie się składa! Mamy dla Was wiele propozycji, śród nich między innymi koncert Cleo, rajd pojazdów zabytkowych, wydarzenia z folkiem w tle i odrobina sportowych wrażeń. Skorzystacie z naszych podpowiedzi?

 

TO TYLKO NIEKTÓRE PROPOZYCJE. WIĘCEJ W KALENDARZU IMPREZ

 

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

 

 

 

Zbliżający się weekend niesie z sobą wiele propozycji, jak go spędzić. Organizatorzy zadbali zarówno o turystów jak i mieszkańców. I tak na przystawkę otwarty turniej siatkówki plażowej w Solinie, po zmaganiach sportowych „Hawaiian party” – warto się skusić.

W Zagrodzie Chryszczata w Smolniku coś dla miłośników dobrej muzyki. 10 i 11 sierpnia  odbędzie się Festiwal im. Krzysztofa Sygneckiego. Przez dwa dni słuchacze będą mieli możliwość wysłuchania muzyki wykonywanej na najwyższym poziomie. Pierwszego dnia zagrają: Maciej Markiewicz, Sebastian Riedel & Cree. Drugi dzień należał będzie do Adama Palmy oraz absolutnej gwiazdy polskiej sceny jazzowej – Leszka Możdżera. Imprezę poprowadzi Rysiek Denisiuk.

Są tu fani motoryzacji? Mamy coś i dla Was! XX Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych Zagórz 2018 to propozycja idealna. Zlot odbędzie się jak co roku w Ośrodku Sportów Zimowych „Zakucie” w Zagórzu rejestracją pojazdów i przyjmowaniem uczestników. Następnego dnia, w sobotę od godziny 10.00 przez ulice Zagórza przejedzie parada samochodów i motocykli starej daty. O 11.00 uczestnicy udadzą się w trasę: Zagórz-Sanok-Zagórz z postojami na sanockim Skansenie, placu św. Michała oraz Dziedzińcu Muzeum Historycznego. O 17.00 w bazie rajdu odbędą się konkurencje sprawnościowe, po nich rozdanie nagród i zabawa przy muzyce.

W Lutowiskach zaplanowano Dzień Żubra. Wydarzenie rozpocznie się wcześnie, bo już o 7.30 Zawodami Strzeleckimi na strzelnicy w Lutowiskach. O 9.30 na Placu Festynowym i Chacie Pod Florianem w Lutowiskach rozpoczną się Zawody Drwali. Na godzinę 10.00 zaplanowano pierwszą, debiutancką w Lutowiskach Krajową Wystawę Psów Myśliwskich oraz czwartą już Krajową Wystawę Owczarków Niemieckich. W programie także konkursy wiedzy, zawody szachowe, promocja książki oraz koncerty.

W świecie folku i folkloru. W ramach tegorocznej edycji „Święta Kultury Nad Osławą” odbędą się występy artystów z Polski, Słowacji oraz Ukrainy, które zaprezentują muzykę folklorystyczną bądź inspiracje tradycyjną muzyką ludową obecną w bogatej kulturze tych państw i sąsiadujących ze sobą narodów. Nie zabraknie również innych atrakcji, wśród których można będzie zobaczyć spektakl teatralny oraz wystawę malarstwa miejscowych twórców.

W Sanoku w tym roku Jarmark Ikon zapowiada się bardzo zachęcająco. Po pierwsze dlatego, że impreza potrwa aż dwa dni – od 11 do 12 sierpnia. Po drugie z uwagi na to, co organizatorzy przygotowali dla uczestników: występy ulicznych muzyków, darmowe warsztaty artystyczne, prezentację prac artystów-rzemieślników z całej Polski oraz strefę dla dzieci w Ogródku Jordanowskim. W sobotę wieczór uświetni występ zespołu Joachim Mencel Quintet, który zagra na dziedzińcu sanockiego Zamku.

W tym samym czasie w sanockim skansenie zagości Festiwal Karpaty Zaklęte w Drewnie. W trakcie imprezy otwarty zostanie wernisaż malarstwa ikonowego w ramach projektu Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu). Wystąpi też kapela KAMRATY, po niej przyjdzie czas na irlandzkie brzmienia, w które prowadzi publiczność zespół FOGGY DEW. Na 17.00 zaplanowano występ folk-rockowej FRYNY, a na zakończenie imprezy zaprezentuje się VOLNYJ DON.

Nie można zapomnieć o Cleo, która wystąpi z zespołem. Już 12 sierpnia o godzinie 18.00 w Amfiteatrze w Polańczyku odbędzie się koncert Cleo.
Gwiazda znana z takich hitów, jak: „My Słowianie”, „NOC’ czy „Brać” na nowo zawita w bieszczadzkie progi. Support: Piotr Rogala i Michał Matuszewski. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

TO TYLKO NIEKTÓRE PROPOZYCJE. WIĘCEJ W KALENDARZU IMPREZ

 

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

10 sierpnia (piątek)

11 sierpnia (sobota)

12 sierpnia (niedziela)

 

 

 

 

 

PRZYPOMINAMY O OFERCIE SANOCKICH MUZEÓW. SPRAWDŹ KIEDY MOŻNA JE ODWIEDZIĆ!

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU:

Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2
38-500 Sanok

Godziny otwarcia od 1 kwietnia do 31 października

poniedziałek: 8.00-12.00
wtorek: 9:00 – 17:00
środa: 9:00 – 17:00
czwartek: 9:00 – 17:00
piątek: 9:00 – 17:00
sobota: 9:00 – 17:00
niedziela: 9:00 – 17:00


MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU:

Park Etnograficzny
ul. Rybickiego 3
tel. (013) 463-16-72

Godziny otwarcia od 1 maja do 30 września od 8:00 do 18:00

UWAGA BEZPŁATNA niedziela  9:00 – 17:00

 

 

10-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)