REKLAMA
REKLAMA

APEL SANOCZANEK: „Obawiamy się, że poradnia K zniknie z sanockiego szpitala”

SANOK / PODKARPACIE. Do redakcji eSanok.pl trafił apel od mieszkanek Sanoka. Kobiety są zaniepokojone działalnością przychodni K w sanockim szpitalu oraz brakiem możliwości wykonania chociażby USG. – Jest niezbędne przy wychwyceniu chorób nowotworowych – piszą. Z zapytaniem zwróciliśmy się do dyrekcji SP ZOZ w Sanoku.

„Szanowne mieszkanki Sanoka i okolic. Zbliża się 8 marca i z zgodnie z wieloletnią tradycją płeć męska będzie nam składać życzenia, zapewniając o swoim dla nas szacunku, uznaniu, życzliwości etc.

Warto przy tej okazji zadać im pytanie: czy są gotowi zrobić dla nas coś więcej, coś co wymaga nieco wysiłku i zaangażowania? Chodzi nam o te poczynania, które dotyczą naszego zdrowia i samopoczucia.

Wiemy nie od dziś, że sanocki szpital pozbawiony został oddziału ginekologiczno-położniczego i jak wieść gminna głosi, nie wiadomo czy będzie nadal funkcjonowała poradnia ginekologiczna, bo z USG ginekologicznego nie ma możliwości skorzystania – niezbędnego do wychwycenia chorób nowotworowych.

Obarczone pracą, obowiązkami rodzinnymi czy będziemy miały czas na wyczekiwanie w gabinetach specjalistycznych  w Lesku, Brzozowie, Krośnie czy Rzeszowie? Nie mówiąc już o stracie finansowej, co nie jest takie bez znaczenia. Pomyślcie może o nas i zainteresujcie się tą sprawą.

Nie jest bowiem tajemnicą, że na dyrektora szpitala nie ma co liczyć – czeka już tylko na upragnioną emeryturę. Co z nami kobietami będzie dalej, mówiąc kolokwialnie, nie jego „broszka”.

Czekamy na wasze wsparcie panowie z władz miasta i powiatu. Sanoczanki”

Zapytaliśmy Henryka Przybycienia, dyrektora SP ZOZ w Sanoku, czy rzeczywiście przyszłość poradni jest zagrożona.

Absolutnie nie planujemy zamknięcia poradni K. Za wszelką cenę chcemy ją utrzymać – podkreśla.

Clipboard01

03-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)