REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Pogoda rozpieszcza, ale i odbiera rozum. Nad Jeziorem Solińskim 17 interwencji WOPR (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Piękna pogoda w ostatnich dniach sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Również wody jeziora Solińskiego zapełniły białe żagle i całe mnóstwo rowerów wodnych, kajaków i innych sprzętów pływających. W ostatnim czasie Ratownicy Bieszczadzkiego WOPR udzielali pomocy już 17 razy w tym 10 razy udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy (stan na czwartek 31 maja).

Działania naszych ratowników polegały głównie na pomocy osobom biorącym udział w wywrotkach kajaków, opatrywaniu rozcięć i innych urazów oraz pomocy żeglarzom, który nie radzili sobie z trudnymi warunkami wietrznym na akwenie – czytamy na stronie Bieszczadzkiego WOPR.

Ratownicy kolejny raz przestrzegają przed zachowaniem rozwagi i bezpieczeństwa wypoczywając nad wodą. Tylko wczoraj (w Boże Ciało) w Polsce utonęło 10 osób. Niestety nie udało się również uratować 11-letnij dziewczynki, która wpadła do Wisłoki w Jaśle, nie żyje również 39-letni mężczyzny, który ruszył jej z pomocą.

źródło/foto: Bieszczadzkie WOPR

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)