REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Pogoda rozpieszcza, ale i odbiera rozum. Nad Jeziorem Solińskim 17 interwencji WOPR (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Piękna pogoda w ostatnich dniach sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Również wody jeziora Solińskiego zapełniły białe żagle i całe mnóstwo rowerów wodnych, kajaków i innych sprzętów pływających. W ostatnim czasie Ratownicy Bieszczadzkiego WOPR udzielali pomocy już 17 razy w tym 10 razy udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy (stan na czwartek 31 maja).

Działania naszych ratowników polegały głównie na pomocy osobom biorącym udział w wywrotkach kajaków, opatrywaniu rozcięć i innych urazów oraz pomocy żeglarzom, który nie radzili sobie z trudnymi warunkami wietrznym na akwenie – czytamy na stronie Bieszczadzkiego WOPR.

Ratownicy kolejny raz przestrzegają przed zachowaniem rozwagi i bezpieczeństwa wypoczywając nad wodą. Tylko wczoraj (w Boże Ciało) w Polsce utonęło 10 osób. Niestety nie udało się również uratować 11-letnij dziewczynki, która wpadła do Wisłoki w Jaśle, nie żyje również 39-letni mężczyzny, który ruszył jej z pomocą.

źródło/foto: Bieszczadzkie WOPR

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)