REKLAMA
REKLAMA

„Chałupnicze” przeróbki i tysięczne mandaty (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce, tylko jednej nocy zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Kierowcy samochodów osobowych przewozili nawet 14 ton towaru.


Zdarzenia miały miejsce w minionym tygodniu, w trakcie jednej z nocnych zmian na przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze Straży Granicznej, podczas kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski zwrócili uwagę na duże przedmioty przewożone w samochodach osobowych zarejestrowanych na terytorium Ukrainy. W związku z podejrzeniem, że masa pojazdów może przekraczać tą dopuszczalną, skierowano je na wagę Oddziału Celnego. W tym czasie, w ruchu ciężarowym podjechały inne pojazdy, które przewoziły m.in. duże rulony blachy. Okazało się że samochody, których maksymalna waga nie powinna przekraczać 3500 kg, ważyły nawet 14 ton.

W trakcie kontroli stanu technicznego funkcjonariusze SG ustalili, że konstrukcje pojazdów zostały przerobione „chałupniczym” sposobem w celu zwiększenia nośności. W konsekwencji, w związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz negatywnym wpływem pojazdów na stan dróg, Straż Graniczna zatrzymała dowody rejestracyjne oraz ukarała kierowców – obywateli Ukrainy, mandatami karnymi w wysokości 1000 złotych każdy.

Dodatkowo, kierowcom którzy nie po raz pierwszy zostali przyłapani na tym procederze, na podstawie Ustawy o Cudzoziemcach wydano decyzję zobowiązującą do powrotu oraz zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 5 lat.

14-141350

źródło: BiOSG

28-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)