REKLAMA
REKLAMA

Ekoball i WIKI łączą siły! Cel: powrót seniorskiej piłki w Sanoku do III ligi (ZDJĘCIA, WYWIADY)

SANOK / PODKARPACIE. Na tę informację kibice piłki nożnej w Sanoku czekali od dawna. Jerzy Domaradzki, Bogusław Rajtar, Tomasz Bil i Piotr Kot łączą siły, potencjał, zaangażowanie i pieniądze, aby wyprowadzić seniorską piłkę na szerokie wody. Sanoczanie grający w WIKI LKSie Pisarowce w przyszłym sezonie zagrają w Ekoballu. Celem ma być awans do III ligi!

Tomasz Sokołowski

Połączenie Ekoballu z WIKI było od pewnego czasu tajemnicą poliszynela. Dziś można już jednak mówić o konkretach.

Przede wszystkim, do połączenia w sensie stricte, nie dojdzie.

1Nie będzie fuzji, to nie jest połączenie dwóch klubów. Zawarliśmy porozumienie, ustaliliśmy warunki współpracy, której głównym celem jest rozwój sanockiej piłki w wydaniu seniorskim. Oczywiście w żaden sposób nie zmienia się funkcjonowanie klubu pod kątem drużyn młodzieżowych – zaznacza na wstępie Bogusław Rajtar, prezes KS Ekoball Sanok.

Wszyscy zawodnicy grający w ostatnich sezonach dla WIKI LKSu Pisarowce, związani z Sanokiem, otrzymali od prezesa Jerzego Domaradzkiego zielone światło i wszyscy zgłosili akces do gry w Ekoballu w kolejnej edycji rozgrywek. Chodzi o: Piotra Łuczkę, Jakuba Kokocia, Rafała Domaradzkiego, Piotra Lorenca, Karola Adamiaka, Dawida Posadzkiego, Sebastiana Sobolaka, Dariusza Półkoszka. Dodatkowo, nieoficjalnie mówi się o możliwości wzmocnienia drużyny przez Pawła Dziedzica, który przed grą w LKSie reprezentował barwy zespołu z Wiązownicy.

2Stało się tak po decyzji zarządu LKSu Pisarowce. Klub ten będzie kontynuował grę w lidze, na poziomie klasy A lub jeśli znajdą się sponsorzy i zawodnicy, będzie miał on możliwość kontynuowania rywalizacji na poziomie IV ligi – relacjonuje niedawne posiedzenie zarządu LKSu prezes Jerzy Domaradzki. – Z Sanokiem jestem związany od dawna, chcę dołożyć swoją cegiełkę do budowy seniorskiej piłki w tym mieście.

O połączeniu można mówić więc w kontekście zjednoczenia sił, potencjału, zaangażowania, pieniędzy i pomysłów na dalsze odbudowywanie seniorskiej piłki w Sanoku. Przypomnijmy, że zarówno Geo-Eko Ekoball Stal Sanok jak i WIKI Sport Centrum LKS Pisarowce grały w niedawno zakończonym sezonie na tym samym froncie, w IV lidze podkarpackiej. Ci pierwsi zakończyli rozgrywki na  10., a ci drudzy na 9. pozycji. Obie ekipy rozdzielił zaledwie punkt.

Teraz, przed zespołem zostanie postawiony cel, jakim będzie awans do III ligi.

Mierzymy wysoko, to się nie zmienia. Trzy lata temu, podejmując się zadania wskrzeszenia seniorskiej piłki w naszym mieście również zakładaliśmy realizację ambitnych zadań. Miały być dwa kolejne awanse, a później spokojne utrzymanie w IV lidze – przypomina Bogusław Rajtar. – Celem będzie awans do III ligi, ale z założeniem, że nic wielkiego się nie stanie jeśli w pierwszym sezonie, jeszcze nie uda się ta sztuka. Na pewno będziemy wymagali zaangażowania i walki w każdym meczu. Chrapkę na grę w III lidze będą przecież mieli choćby spadkowicze z Jarosławia i Krosna czy Izolator Boguchwała.

Wiadomo też, że pierwszy zespół będzie finansowany po równo przez Tomasza Bila i Jerzego Domaradzkiego. Również na tej płaszczyźnie doszło do partnerskiego porozumienia. Firmy obu panów będą głównymi sponsorami. Tym samym, Jerzy Domaradzki nie będzie już finansował LKSu Pisarowce. Na razie nie wiadomo czy w związku ze sponsorowaniem seniorów Ekoballu obejmie on jakąkolwiek funkcję w tym klubie.

Nie mam żadnej presji na stanowisko. Mam za to mnóstwo pracy w ośrodku WIKI. Chcę po prostu wspierać piłkę, to wszystko. Jeśli zostanie mi coś zaproponowane, rozważę to. Jeśli nie, przejdę do porządku dziennego – mówi szef prężnie rozwijającego się Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji WIKI w Sanoku.

Naturalne w tej sytuacji wydaje się być również pytanie o nazwę klubu w przyszłym sezonie. Choć nie ma tutaj ostatecznych ustaleń, wiele wskazuje na to, że się ona nie zmieni. Na pewno nie znikną z niej człony „Stal” i „Ekoball”.

Nowo powstałemu zespołowi budującemu seniorską piłkę życzymy powodzenia!

Do tematu wrócimy.

01

21-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)