REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Przejścia graniczne w Krościenku i Budomierzu przejezdne. Pozostałe nadal są zablokowane

GRANICA / PODKARPACIE. Dzisiaj około 6 rano udrożniono przejście graniczne w Krościenku. Pozostałe nadal są zablokowane.

 

Z uwagi na blokady dróg dojazdowych po stronie ukraińskiej, czasowo wstrzymano ruch na granicy polsko-ukraińskiej. Jak poinformowała Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, stało się tak z uwagi na protest po stronie naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy, którzy posiadali auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych, zablokowali w niedzielę drogi dojazdowe do przejść granicznych z Polską. Protestowali w związku z zaostrzeniem prawa o przywożeniu na Ukrainę samochodów zarejestrowanych w innych krajach.

Dzisiaj około 6.00 nagle zaczęto wpuszczać samochody na przejście graniczne Krościenko-Smolnica zarówno w kierunku wyjazdowym, jak i wjazdowym. Aktualnie przejście graniczne w Krościenku jest odblokowane, natomiast trudno powiedzieć, czy uczyniono to na stałe, czy jest to sytuacja tymczasowa – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – Około godz. 9.30 udrożnione zostało przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Aktualnie, bez zakłóceń prowadzona jest odprawa graniczna ruchu pieszego na przejściu granicznym Medyka-Szeginie oraz podróżnych korzystających z międzynarodowej komunikacji kolejowej (przejście graniczne Przemyśl-Mościska) – dodaje rzecznik.

Na pozostałych przejściach granicznych województwa Podkarpackiego: Korczowa – Krakowiec i Medyka – Szeginie nadal wstrzymane są odprawy graniczne, ze względu na trwające po ukraińskiej stronie blokady dróg dojazdowych.

BiOSG apeluje o śledzenie komunikatów.

Więcej informacji niebawem na esanok.pl 

 

red./biosg

foto: archiwum BiOSG

26-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)