REKLAMA
REKLAMA

Jest rekomendacja PiS w sprawie nowego zarządu województwa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zarekomendował kandydatów na stanowiska w zarządzie pięciu województw, między innymi podkarpackiego. Jako szefa podkarpackich struktur samorządowych, PiS wskazał dotychczasowego marszałka Władysława Ortyla. Najprawdopodobniej będą jednak zmiany wśród pozostałych członków zarządu jak i na stanowisku przewodniczącego sejmiku.

Lista z rekomendacjami została opublikowana na Twitterze przez rzeczniczkę prasową Prawa i Sprawiedliwości oraz wicemarszałek Sejmu RP Beatę Mazurek.

Dotyczy ona kandydatów na najważniejsze stanowiska w samorządach województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i podlaskiego.

I tak na Podkarpaciu, na stanowisko marszałka rekomendowany jest dotychczasowy szef UMWP Władysław Ortyl. W zarządzie mieliby również zasiadać: Piotr Pilch (wicemarszałek), Ewa Draus (wicemarszałek), Stanisław Kruczek (członek zarządu), Maria Kurowska (członek zarządu). Przewodniczącym sejmiku miałby zostać Jerzy Borcz.

Przypomnijmy, że Podkarpacie jest jednym z sześciu województw, w których PiS uzyskał samodzielną większość, zdobywając 25 mandatów na 33.

Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego. Foto: Samorząd Województwa Podkarpackiego

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)