REKLAMA
REKLAMA

Na 100-lecie Niepodległej odnowiona Madonna i wspólna fotografia

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. W porównaniu z innymi miejscowościami wydaje się to niewiele, ale należy pamiętać, że wszystkich rodzin tu mieszkających jest zaledwie około 20. W Roku Jubileuszu Niepodległości już początkiem września zabłysnął swoim pięknem odnowiony kolejny ołtarz boczny. Już nie tylko Trójca Święta, ale i Maryja z Dzieciątkiem „uśmiecha się” do zbierających się tu na modlitwy.

Trwające kilka lat i przeprowadzane w etapach dzieło odnowy polichromii i złoceń elementów snycerskich, zarówno ikonostasu,jak i ołtarzy bocznych zostało szczęśliwie zakończone. To powód do radości i wdzięczności Panu Bogu i dobrym ludziom. Wielu sympatyzuje z tą cerkiewką i darem serca, często przysłowiowym wdowim groszem wspiera prowadzone tu od lat prace konserwatorskiej. Głównie są to uczestnicy niedzielnej Eucharystii. W ten sposób powstaje tzw. fundusz własny niezbędny, by mozolnie starać się o środki z innych źródeł.

W Dniu Niepodległości wyśpiewano Te Deum laudamus i na zakończenie Boże coś Polskę. Dodatkowo wykonano wspólną fotografię. Uczestnicy niedzielnej liturgii na tle biało-czerwonej przymocowanej do metalowego ogrodzenia. Uśmiechnięci. Zapomnieli na chwilę, że już nigdy nie będą tak młodzi, jak dziś.

Foto: Jerzy Ginalski
Tekst: pr
materiały nadesłane

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)