REKLAMA
REKLAMA

Na 100-lecie Niepodległej odnowiona Madonna i wspólna fotografia

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. W porównaniu z innymi miejscowościami wydaje się to niewiele, ale należy pamiętać, że wszystkich rodzin tu mieszkających jest zaledwie około 20. W Roku Jubileuszu Niepodległości już początkiem września zabłysnął swoim pięknem odnowiony kolejny ołtarz boczny. Już nie tylko Trójca Święta, ale i Maryja z Dzieciątkiem „uśmiecha się” do zbierających się tu na modlitwy.

Trwające kilka lat i przeprowadzane w etapach dzieło odnowy polichromii i złoceń elementów snycerskich, zarówno ikonostasu,jak i ołtarzy bocznych zostało szczęśliwie zakończone. To powód do radości i wdzięczności Panu Bogu i dobrym ludziom. Wielu sympatyzuje z tą cerkiewką i darem serca, często przysłowiowym wdowim groszem wspiera prowadzone tu od lat prace konserwatorskiej. Głównie są to uczestnicy niedzielnej Eucharystii. W ten sposób powstaje tzw. fundusz własny niezbędny, by mozolnie starać się o środki z innych źródeł.

W Dniu Niepodległości wyśpiewano Te Deum laudamus i na zakończenie Boże coś Polskę. Dodatkowo wykonano wspólną fotografię. Uczestnicy niedzielnej liturgii na tle biało-czerwonej przymocowanej do metalowego ogrodzenia. Uśmiechnięci. Zapomnieli na chwilę, że już nigdy nie będą tak młodzi, jak dziś.

Foto: Jerzy Ginalski
Tekst: pr
materiały nadesłane

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)