REKLAMA
REKLAMA

Niegroźna stłuczka. Kierowca pijany, poszukiwany, bez prawa jazdy

KROSNO / PODKARPACIE. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który manewrując na parkingu, wjechał w toyotę. Pomimo ucieczki, szybko został zatrzymany. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy i jest poszukiwany.

Wczoraj (15 bm.) przed godz. 15, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na parkingu przy stacji paliw w Zboiskach. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący volkswagenem wjechał w zaparkowaną toyotę. Właściciel uszkodzonego pojazdu był bezpośrednim świadkiem całego zdarzenia. Kiedy dobiegł do samochodu sprawcy, szybko zorientował się, że kierujący może być nietrzeźwy. Odebrał mu kluczyki i powiadomił Policję. Siedzący za kierownicą golfa wykorzystał jednak chwilową nieuwagę zgłaszającego, porzucił pojazd i uciekł.

Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu stacji paliw. Przybyli na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Podczas patrolu ul. Trakt Węgierski w Dukli zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Po krótkim, pieszym pościgu policjanci zatrzymali sprawcę.

Był to 39-letni mieszkaniec gminy Dukla. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że 39-latek nie posiada prawa jazdy, jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a użytkowany przez niego samochód należy do firmy, w której tego samego dnia podjął pracę.

39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego przyszłości zadecyduje sąd.

zdjęcie poglądowe: archiwum redakcji

KMP Krosno

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)