REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Zastrzyk ponad 140 mln z funduszy UE

SANOK / PODKARPACIE. Blisko 144 mln złotych trafi z funduszy unijnych do Sanoka, zasilając inwestycję budowy obwodnicy Sanoka.

 

Budowa obwodnicy wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa i warunków ruchu w Sanoku i całym województwie podkarpackim.

Jacek Gryga, Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz Krzysztof Rodziewicz, Dyrektor Departamentu Przygotowania Projektów CUPT podpisali w poniedziałek 1.10.2018 r. umowę na dofinansowanie unijne projektu „Budowa obwodnicy Sanoka w ciągu dk 28”.

Uroczystość odbyła się w trakcie konferencji „Program dla Bieszczad” zorganizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Wartość dofinansowania UE dla projektu wyniesie prawie 144 miliony złotych. Całkowita wartość projektu przekroczy 207 milionów złotych.

Celem przedsięwzięcia jest budowa obwodnicy Sanoka o długości 6,70 km w ciągu drogi krajowej nr 28. Inwestycja pomoże odciążyć miasto Sanok od nadmiernego ruchu drogowego oraz poprawi warunki ruchu na drogach krajowych nr 28 i 84. Wdrożone rozwiązania przyczynią się do poprawy warunków życia dla mieszkańców terenów zabudowy sąsiadującej z istniejącymi rozwiązaniami komunikacyjnymi oraz pozwolą na usprawnienie ruchu tranzytowego przez województwo podkarpackie – powiedział wiceminister Infrastruktury Marek Chodkiewicz.

W ramach inwestycji poza budową obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej 28 przewidziano m.in. następujące działania towarzyszące:

• budowę czterech skrzyżowań zapewniających powiązania obwodnicy z istniejącym układem drogowym,
• budowę dróg w liniach rozgraniczających drogi krajowej o funkcji innej niż krajowa, w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania inwestycji,
• budowę i przebudowę odcinków innych dróg poprzecznych (krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych) krzyżujących się z przedmiotową inwestycją ze względu na konieczność dostosowania istniejącego układu komunikacyjnego do przebiegu projektowanej drogi oraz jej przekroczenia,
• budowę obiektów inżynierskich, elementów infrastruktury drogowej oraz urządzeń organizacji ruchu i bezpieczeństwa ruchu drogowego,
• budowę oraz przebudowę uzbrojenia,
• budowę oświetlenia drogowego.

To kolejna, dobra wiadomość dla sanoczan. Obwodnica jest realizowana, środki na ten cel zabezpieczono z różnych źródeł. Te 140 mln zł to olbrzymi zastrzyk dla inwestycji. Starania o obwodnicę trwały bardzo długo, to są swego rodzaju marzenia pokoleń sanoczan. Teraz otwarcie miasta, chociażby dla inwestycji czy uwolnienie centrum od nadmiernego ruchu samochodowego, staje się faktem – mówi poseł Piotr Uruski.

Budowa nowej Obwodnicy Sanoka ma duże znaczenie dla poprawy jakości regionalnych powiązań komunikacyjnych – podkreślił Krzysztof Rodziewicz z CUPT – jednocześnie inwestycja pomoże wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, co poprawi komfort życia mieszkańców Sanoka.

 

źródło/foto: GDDKiA Rzeszów/obwodnicasanoka.pl

01-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)