REKLAMA
REKLAMA

Pijani w wodzie. O włos od tragedii (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Lekkomyślność i nieodpowiedzialne zachowanie podczas wypoczynku nad wodą, mogą nieść z sobą katastrofalne skutki. Mogło dojść do tragedii!

W minioną sobotę po godzinie 14.00 załoga R1 Bieszczadzkiego WOPR została zadysponowana do udzielenia pomocy osobie podtopionej.

Ze zgłoszenia wynikało, że około dziesięcioosobowa grupa mężczyzn próbuje pomóc koledze, który ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Po dotarciu na miejsce ratownicy Bieszczadzkiego WOPR i ambulansu wodnego zastali trzech mężczyzn, z których jeden wykazywał objawy niewydolności krążeniowo-oddechowej.

Po sprawdzeniu podstawowych parametrów życiowych załoga karetki wodnej zdecydowała o transporcie poszkodowanego do szpitala, jednak osoba ta odmówiła dalszego udzielania pomocy. Po przybyciu na miejsce patrolu Policji wodnej okazało się, że poszkodowany był pod wpływem alkoholu – relacjonują ratownicy Bieszczadzkiego WOPR.

Wracając po interwencji załoga R1 zauważyła na środku jeziora dwóch pijanych, wolno pływających mężczyzn ubranych w kamizelki asekuracyjne, którzy nie zwracali uwagi na przepływające obok nich statki turystyczne.

Przypominamy, że sprzęt ratunkowy nie zwalnia nas z zakazu pływania poza miejscami wyznaczonymi. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami – czytamy.

źródło/foto: Bieszczadzkie WOPR

17-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)