REKLAMA
REKLAMA

PIOTR URUSKI: „Postępowanie TS od dłuższego czasu było dla mnie niejasne”

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku zawrzało, w związku z zamieszaniem w „Tygodniku Sanockim” oraz kandydaturze na urząd burmistrza Tomasza Matuszewskiego. Z wielu stron pojawiają się glosy, że to swoista wojna domowa wewnątrz PiS. Innego zdania jest poseł Piotr Uruski, który uważa, że nie ma to nic wspólnego z wewnętrznym rozłamem w partii, a poczynania lokalnego, samorządowego medium, w jego opinii od dawna były niezrozumiałe.

Gazeta samorządowa jest medium publicznym, nie zaś prywatną własnością redaktorów czy kogokolwiek innego. Dlatego powinna rzetelnie pokazywać to, co dzieje się w regionie – mówi Piotr Uruski.

Sytuacja Tygodnika Sanockiego oraz sposób kreacji rzeczywistości  od dłuższego czasu była dla mnie niezrozumiała, co z resztą wielokrotnie podkreślałem. Odnosząc się tylko do przykładu mojej osoby, mogę powiedzieć, że spośród wielu relacji różnorakich imprez czy przeprowadzanych dużych, centralnych inwestycji, na które zostały pozyskane pieniądze zewnętrzne, głównie z Warszawy, jakie przez ostatnie dwa lata miały miejsce w naszym regionie, te prezentowane na łamach TS były dosyć mocno okrojone, szczególnie jeśli chodzi o moją osobę, ale nie tylko. Przecież gazeta powinna rzetelnie przedstawiać rzeczywistość, posła i innych również.

Dlaczego nikt wówczas nie zabierał głosu? Obecnie rozdmuchuje się sytuację bardzo podobną, ale dotyczącą nowego kandydata na fotel burmistrza. Mało tego mówi się o cenzurze, mimo, że rzeczony wywiad zgodnie z zapewnieniami wydawcy, ma się ukazać w kolejnym numerze – kontynuuje poseł Piotr Uruski.

maxresdefault

Poseł zastanawia się również skąd pomysł na wojnę w partii. Dodaje, że nowy kandydat nie ma poparcia wśród dotychczasowych działaczy PiS

Z informacji jakie posiadam wynika, że nowy kandydat nie jest kandydatem PiS i Zjednoczonej Prawicy, nie jest także popierany jak twierdzi przez różnego rodzaju osoby, w tym jednego z europosłów.
Trudno mówić o wojnie w rodzinie, gdyż za taką traktuję właśnie Zjednoczoną Prawicę, a wspomniany kandydat jak sadzę startuje na „własną rękę”.
Ponadto o ile wiem osobą posiadająca poparcie Zjednoczonej prawicy w wyborach na burmistrza miasta Sanoka  jest obecnie urzędujący burmistrz Tadeusz Pióro
 – kwituje Uruski.

30-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)