REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: 17-latek zaatakował interweniujących policjantów

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Zarzut czynnej napaści na policjanta usłyszał 17-letni mieszkaniec Golcowej, który uderzył funkcjonariusza. Młody człowiek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sadem. Grozi mu za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 1 w nocy, funkcjonariusze wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy zostali skierowani na interwencję do Trześniowa, gdzie według zgłoszenia miało dojść do uszkodzenia mienia. Ponadto z informacji przekazanych przez zgłaszającego, młodzi ludzie rzucali kamieniami w przejeżdżające samochody. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli trzech młodych mężczyzn siedzących na chodniku. Kryminalni chcieli ich wylegitymować, lecz na słowo  „Policja”  jeden z mężczyzn poderwał się i podbiegł w kierunku nieoznakowanego radiowozu, trzymając w ręku pałkę teleskopową. Pomimo wielokrotnych wezwań do uspokojenia się, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Zamachnął się pałką w kierunku jednego z policjantów, trafiając go w nogę.

W tym samym czasie na miejsce dojechał drugi patrol. Funkcjonariusze ustalili dane pozostałych dwóch mężczyzn, a agresywnego napastnika obezwładnili i przewieźli na komendę. Mężczyzna cały czas stawiał opór, nie wykonywał poleceń mundurowych, nie chciał również podać swoich danych osobowych.

Policjanci ustalili, że agresywnym młodym mężczyzną jest 17-letni mieszkaniec Golcowej. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto została mu pobrana krew do badania. Jej wynik da odpowiedź na to, czy dodatkowo 17-latek nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Przyznał się do jego popełniania i złożył wyjaśnienia. Swoje naganne zachowanie tłumaczył ilością spożytego w tym dniu alkoholu. Teraz 17-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

303-163537

KPP Brzozów

20-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)