REKLAMA
REKLAMA

Kolejni zawodnicy Wilków Sanok na zgrupowaniach reprezentacji Polski! 7 graczy walczy o orzełka na piersi (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 5 seniorów i 2 juniorów Wilków Sanok w kręgu zainteresowania trenerów reprezentacji Polski! Cała 7 powalczy o koszulkę z orzełkiem na piersi. Zgrupowanie kadry U19 odbywało się w ostatni weekend w Zbąszyniu, natomiast seniorzy spotkają się w Nowym Mieście nad Wartą pod koniec lipca.

Mateusz Pniewski

Awans do Super Finału Unihokeja drużyny Bieszczady24.pl Wilki Sanok i zajęcie ostatecznie 4. miejsca w Polsce w rozgrywkach seniorów zaowocował kolejnymi zaproszeniami dla sanoczan od trenerów reprezentacji Polski.

W pierwszych konsultacjach w historii klubu wzięli udział: Jakub Sujkowski, Radosław Bomba i Tomasz Sokołowski. Zgrupowanie, które odbywało się w 2017 roku w Katowicach pozwoliło temu pierwszemu wejść w skład kadry seniorów i wziąć udział w eliminacjach do mistrzostw świata (Estonia 2018). Sujkowski strzelił na tym turnieju 3 bramki, w tym cennego gola mistrzom świata, otrzymał również nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu w ekipie biało-czerwonych.

Później dobre wieści napłynęły z obozu kadry U19. Do udziału w zgrupowaniu również w Katowicach (grudzień 2017) zaproszono Kacpra Cęgla i Wojciecha Pisulę. Obaj zebrali dobre opinie.

W ostatnich dniach i tygodniach, sanoczanie znów otrzymali powołania.

Trener kadry U19 Marek Przygocki, na zgrupowanie w Zbąszyniu zaprosił 18-letniego Pisulę. W kręgu zainteresowania szkoleniowca pozostaje również bramkarz Wilków Cęgiel. Niewykluczone, że otrzyma on powołanie na kolejne zgrupowania.

Mocną ekipą wyruszą do Nowego Miasta nad Wartą zawodnicy Wilków zaproszeni na konsultacje kadry Polski seniorów. Swoich sił spróbują: Kamil Kocur, Kamil Dudek, Maciej Struzik i Jakub Sołowski. Będzie tam również Sujkowski, który postara się potwierdzić przydatność do drużyny narodowej. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 27-29 lipca. Biało-czerwonych prowadzi Czech Jan Holovka. Menedżerem kadry jest pochodzący z Sanoka Michał Karski.

Warto zaznaczyć, że wśród 42 zawodników, którzy pojawią się na zgrupowaniu seniorów, największą grupą graczy będą właśnie reprezentanci Sanoka!

A już za niespełna tydzień, 21-letni Sujkowski weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane w Łodzi (26-30.06.2018).

Wszystkim życzymy powodzenia!

01

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wilki Sanok mają nowego trenera. „Ta drużyna ma charakter” (ZDJĘCIA, WYWIAD)

foto: Tomasz Sowa

20-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)