REKLAMA
REKLAMA

POŻAR W ORELCU: Zebrano 1600 zł na pomoc pogorzelcom. Prośba o suche siano (FOTO)

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Trwa akcja pomocy pogorzelcom z Orelca w gminie Olszanica. Do tej pory udało się zebrać niespełna 1600 zł, które pomogą w odbudowaniu strawionych przez żywioł obiektów. – Potrzeby nadal są ogromne, dlatego prosimy o dalszą pomoc – apeluje Jan  Skocelas, prezes Stowarzyszenia Orelec, które koordynuje zbiórkę pieniędzy.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło 29 listopada około godziny 14.00 w Orelcu w powiecie leskim. Jak podawał nam dyżurny KP PSP Lesko spłonął dom połączony z oborą. Podczas pożaru interweniowało 50 strażaków w tym 37 strażaków-ochotników. Zadysponowano 14 zastępów. Działania trwały 15 godzin. Ostatnie jednostki wróciły z miejsca zdarzenia po 5.00.

O rozpoczęciu akcji pomocy pisaliśmy tutaj: Akcja pomocy pogorzelcom z Orelca. Mieszkańcy chcą odbudować dom i oborę (ZDJĘCIA).

W pierwszym tygodniu zbiórki (do 15 grudnia) wpłynęło 16 wpłat na łączną kwotę 1590 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Jednocześnie prosimy o dalszą pomoc, bo potrzeby są ogromne. W poniedziałek, z inicjatywy Gminy Olszanica, rusza ścinka drewna na więźbę dachową. Trzeba je zerwać, przetrzeć, zamontować, do tego potrzebna jest blacha i wiele innych materiałów budowlanych i fachowych prac. Przekazujemy również prośbę gospodarza, o suche siano w balach (cały zapas spłonął) – informuje Jan Skocelas, prezes Stowarzyszenia Orelec.

Numer konta bankowego dedykowanego pogorzelcom:
NRB w PBS o/Lesko 79 8642 1012 2003 1206 1055 0003

Pogorzelisko w Orelcu. 9 grudnia. Foto: Stowarzyszenie Orelec

O pożarze informowaliśmy tutaj:

50 strażaków walczyło z pożarem. Ostatnie jednostki wróciły nad ranem (ZDJĘCIA)

Foto: KP PSP Lesko

źródło: Red., Stowarzyszenie Orelec

17-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)