REKLAMA
REKLAMA

POŻAR W SANOKU: Rodzina przebywa u swoich bliskich. MOPS uruchomił procedurę pomocową (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od wczesnych godzin porannych trwają działania związane z pomocą dla rodziny poszkodowanej w pożarze, który wybuchł w środę wieczorem 21 listopada w Sanoku. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną ognia.

 

Jak informuje Rafał Gużkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, od wczesnych godzin porannych organizowana jest pomoc dla pięcioosobowej rodziny poszkodowanej w pożarze. Pracownicy MOPS byli na miejscu zdarzenia, rozmawiali z rodziną, ustalali także czego najbardziej potrzebują.

Chcemy pomóc jak najszybciej, kwotą najbardziej optymalną, zgodnie z naszymi kompetencjami, jak i możliwościami – podkreśla dyrektor.

Jak dodaje, MOPS zadziałał z własnej inicjatywy. Formalna decyzja już została wydana, a środki przekazane dla pogorzelców. Wiadomo, że poszkodowani obecnie przebywają u swoich bliskich.

Przypomnijmy, że do tego dramatycznego zdarzenia doszło 21 listopada. Wewnątrz domu przebywało pięć osób: 86-letni mężczyzna, 42-letnia kobieta, 55-letni mężczyzna oraz dwie nastolatki. Jedna z ciężej poszkodowanych osób była nieprzytomna, miała objawy zatrucia wziewnego i poparzenia górnych dróg oddechowych. Druga  miała poparzenia twarzy, głowy i rąk. To mężczyźni, którzy zamieszkiwali dom. Mniejsze obrażenia odniosła matka i jej 16-letnia, niepełnosprawna córka. Młodsza córka wyszła z domu o własnych siłach, ale również została przewieziona do szpitala.

Wiemy, że poparzeni mężczyźni pozostają w szpitalu. Kobiety po badaniach opuściły lecznicę. Przyczyna wybuchu pożaru nie jest znana. Policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu to ustalić.

Strażacy interweniujący na miejscu zdarzenia oszacowali straty na około 100 tys. zł, w tym 40 tys. zł dotyczy wyposażenia.

W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy zastępy z PSP Sanok, OSP Nowosielce, OSP Kostarowce i OSP Olchowce, a także ratownicy medyczni i policjanci.

 

 

 

O zdarzeniu informowaliśmy jako pierwsi wczoraj (21 listopada), publikując relację video z akcji ratunkowej:

SANOK: Pożar domu. Pięć osób rannych (VIDEO Z AKCJI RATUNKOWEJ, ZDJĘCIA)

RELACJA Z AKCJI RATUNKOWEJ

 

ZOBACZ TAKŻE:

AKTUALIZACJA / POŻAR: Dwie osoby ciężko ranne. Straty na 100 tys. zł (NOWY FILM, ZDJĘCIA)

 

video: materiały nadesłane

transmisja: Esanok.pl

22-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)