REKLAMA
REKLAMA

SANOK Czas pierwszych podsumowań. Budowa basenu zamkniętego na finiszu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na placu budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu, w strefie basenów zamkniętych trwają prace wykończeniowe. Przeprowadzane są kolejne testy szczelności, trzy niecki zostały wypełnione wodą. Na ten moment nie ma zagrożenia jeśli chodzi o dotrzymanie terminu oddania inwestycji.

Tomasz Sokołowski

Budowa części zamkniętej CRiS zbliża się do końca – mówi Tomasz Polek, prezes firmy Karpat-Bud, wykonawcy inwestycji. – Pamiętam jak podczas sesji nadzwyczajnej w grudniu 2016 roku niektórzy mówili, że nie damy rady, że splajtujemy, że nie gwarantujemy oddania obiektu w terminie. Tymczasem jesteśmy na etapie prac wykończeniowych, napełniamy kolejne niecki, rozpoczęła się faza pełnego rozruchu technologicznego.

W ostatnich dniach, woda pojawiła się w dwupoziomowym brodziku dla dzieci. Wcześniej zamontowana została duża zjeżdżalnia.

Brodzik dla najmłodszych będzie miał dwie głębokości. Oprócz dużej, wewnętrznej zjeżdżalni, dzieci będą mogły skorzystać z mniejszej, typu „słonik”, a także z dwóch zabawek wodnych, tzw. „hipcia” i „foczki” – zdradza Kamila Chomont, inżynier budowy Karpat-Bud.

Woda jest już w pierwszej niecce rekreacyjnej (na zdjęciu), a także w rehabilitacyjnej i w brodziku. W basenie sportowym trwa montaż ruchomego dna.

Akurat w przypadku budowy basenów, problemów związanych z przebiegiem prac w ramach miejskich inwestycji jest najmniej. Dlatego magistrat ze spokojem przygląda się procesowi realizacji zadania.

Zagrożenia co do terminu oddania inwestycji nie ma, w końcówce września sanoczanie oraz nasi goście będą mogli korzystać z nowego, efektownego obiektu – deklaruje burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.

Ostatni raz byłem tutaj dwa tygodnie temu. Muszę przyznać, że postęp jest ogromny. Może nie jest to sensacja, że w basenach pojawiła się woda, ale dla sanoczan, którzy tak długo czekali na pływalnię z prawdziwego zdarzenia, zbliżający się termin uruchomienia nowych basenów jest istotną informacją – zaznacza Piotr Uruski, poseł Ziemi Sanockiej.

Burmistrz prezentuje dokumenty, od których rozpoczęła się realizacja kluczowych dla Sanoka inwestycji, gdzie wnioskodawcą jest urząd miasta.

Nieco więcej budowlanych kłopotów pojawia się w perspektywie dwóch innych miejskich inwestycji. Mniejsze na Wierchach, stosunkowo poważniejsze przy budowie dworca multimodalnego. W obu przypadkach trzeba będzie się liczyć z opóźnieniami. Jeśli chodzi o Wierchy, wynika to głównie z powodu nieustających w ostatnich dniach opadów deszczu. Zagrożenia dla ogólnej realizacji obu zadań jednak nie ma.

Do najważniejszych inwestycji realizowanych przez Urząd Miasta Sanoka lub przy jego udziale w obecnej kadencji należą:

Centrum Rehabilitacji i Sportu. Całkowity koszt: 39 mln zł. Dofinansowanie: 16,5 mln zł.
Dworzec multimodalny i zakup 11 autobusów. Koszt: 30 mln zł. Dofinansowanie: 20 mln zł.
Modernizacja stadionu Wierchy. Koszt: 10 mln zł. Dofinansowanie: 4 mln zł.
Łącznik do obwodnicy Sanoka. Koszt: 22 mln zł. Dofinansowanie: 18 mln zł. Cała obwodnica: 140 mln zł.
Drogi (Dąbrówka, Błonie, Wójtostwo). Koszt: 5,6 mln zł. Dofinansowanie: 2,5 mln zł. W 2017 i 2018 roku miasto przeznaczyło na remont lokalnych dróg po 5 mln zł.

* Kwoty podane w przybliżeniu. Dane: UM Sanok.

Warto dodać, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad remontuje obecnie ulice: Lipińskiego, Dworcową, Kolejową i Lwowską. Całkowity koszt zadania wynosi około 5 mln zł. Miasto nie partycypuje w kosztach tej inwestycji.

Podstawowe informacje o budowie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Źródło: UM Sanok.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Budowa basenów zamkniętych na finiszu. Kolejna niecka wypełniana wodą (FILM, ZDJĘCIA)

 

20-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook