REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jutro uroczystości Barbórkowe (PROGRAM)

SANOK / PODKARPACIE. W Barbórce uczestniczyć będą: Prezes PGNiG SA – Piotr Woźniak, członkowie Rady Nadzorczej PGNiG SA, przedstawiciele spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG, władze rządowe i samorządowe z terenu województwa podkarpackiego oraz pracownicy sanockiego Oddziału.

Poniżej plan tegorocznych uroczystości:

10.00 – Msza Święta w Kościele Przemieniania Pańskiego w Sanoku
11.00 – Przemarsz z orkiestrą górniczą do Sanockiego Domu Kultury
11.45 – Akademia Barbórkowa w Sanockim Domu Kultury, ul. Mickiewicza 24


INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI PGNiG SA ODDZIAŁ W SANOKU

PGNiG SA Oddział w Sanoku prowadzi wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej oraz podziemne magazynowanie gazu. Oddział prowadzi wydobycie ze 123 złóż na terenie 5 województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz górnośląskiego. PGNiG SA Oddział w Sanoku działalność wydobywczą realizuje na podstawie uzyskanych koncesji. W chwili obecnej Oddział posiada w sumie 134 koncesje na wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego ze złóż, 30 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, 4 koncesje na bezzbiornikowe magazynowanie gazu i 2 koncesje na składowanie odpadów.

Eksploatacja prowadzona jest poprzez 36 kopalń: 18 kopalń gazowych, 13 ropno-gazowych i 5 kopalń ropy naftowej. Oddział w Sanoku oprócz podstawowej działalności związanej z eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej prowadzi także podziemne magazynowanie gazu w wyeksploatowanych złożach gazu ziemnego – 4 PMG: Husów, Strachocina, Brzeźnica, Swarzów.

PGNiG SA Oddział w Sanoku wydobywa rocznie ok 1,40 mld m3 gazu ziemnego oraz ok 38 tys. ton ropy naftowej.

Głównym odbiorcą wydobywanego przez Oddział gazu ziemnego, jest sieć przesyłowa Operatora Gazociągów Przesyłowych „Gaz – System SA”, do którego w tym roku dostarczymy około 83% naszego rocznego wydobycia, 9,0% wydobycia zostanie skierowane do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa. Bezpośrednio do odbiorców pozasystemowych sprzedamy około 6% wydobywanego gazu, pozostawiając ponad 1% na zużycie własne.

Zatrudnienie w Oddziale wynosi obecnie 1484 osoby.

materiały nadesłaneA TAK BYŁO W POPRZEDNICH LATACH:

BARBÓRKA 2017: Górnicy świętowali w Sanoku


SANOK: „Jesteśmy kolebką górnictwa naftowego w Polsce”. Dzisiaj świętowano Barbórkę


BARBÓRKA 2015: Zobacz jak świętowali sanoccy górnicy

22-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)