REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Jutro uroczystości Barbórkowe (PROGRAM)

SANOK / PODKARPACIE. W Barbórce uczestniczyć będą: Prezes PGNiG SA – Piotr Woźniak, członkowie Rady Nadzorczej PGNiG SA, przedstawiciele spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG, władze rządowe i samorządowe z terenu województwa podkarpackiego oraz pracownicy sanockiego Oddziału.

Poniżej plan tegorocznych uroczystości:

10.00 – Msza Święta w Kościele Przemieniania Pańskiego w Sanoku
11.00 – Przemarsz z orkiestrą górniczą do Sanockiego Domu Kultury
11.45 – Akademia Barbórkowa w Sanockim Domu Kultury, ul. Mickiewicza 24


INFORMACJE O DZIAŁALNOŚCI PGNiG SA ODDZIAŁ W SANOKU

PGNiG SA Oddział w Sanoku prowadzi wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej oraz podziemne magazynowanie gazu. Oddział prowadzi wydobycie ze 123 złóż na terenie 5 województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz górnośląskiego. PGNiG SA Oddział w Sanoku działalność wydobywczą realizuje na podstawie uzyskanych koncesji. W chwili obecnej Oddział posiada w sumie 134 koncesje na wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego ze złóż, 30 koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, 4 koncesje na bezzbiornikowe magazynowanie gazu i 2 koncesje na składowanie odpadów.

Eksploatacja prowadzona jest poprzez 36 kopalń: 18 kopalń gazowych, 13 ropno-gazowych i 5 kopalń ropy naftowej. Oddział w Sanoku oprócz podstawowej działalności związanej z eksploatacją złóż gazu ziemnego i ropy naftowej prowadzi także podziemne magazynowanie gazu w wyeksploatowanych złożach gazu ziemnego – 4 PMG: Husów, Strachocina, Brzeźnica, Swarzów.

PGNiG SA Oddział w Sanoku wydobywa rocznie ok 1,40 mld m3 gazu ziemnego oraz ok 38 tys. ton ropy naftowej.

Głównym odbiorcą wydobywanego przez Oddział gazu ziemnego, jest sieć przesyłowa Operatora Gazociągów Przesyłowych „Gaz – System SA”, do którego w tym roku dostarczymy około 83% naszego rocznego wydobycia, 9,0% wydobycia zostanie skierowane do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa. Bezpośrednio do odbiorców pozasystemowych sprzedamy około 6% wydobywanego gazu, pozostawiając ponad 1% na zużycie własne.

Zatrudnienie w Oddziale wynosi obecnie 1484 osoby.

materiały nadesłaneA TAK BYŁO W POPRZEDNICH LATACH:

BARBÓRKA 2017: Górnicy świętowali w Sanoku


SANOK: „Jesteśmy kolebką górnictwa naftowego w Polsce”. Dzisiaj świętowano Barbórkę


BARBÓRKA 2015: Zobacz jak świętowali sanoccy górnicy

22-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)