REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Umowa z dyrektorem MOSiRu rozwiązana

SANOK / PODKARPACIE. 4 lipca nastąpiło rozwiązanie umowy z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku Tomaszem Matuszewskim. – Teraz kandydat na burmistrza będzie mógł spokojnie i bez wyrzutów sumienia zająć się swoją kampanią wyborczą – mówi gospodarz miasta Tadeusz Pióro.

Redakcja

Rozwiązanie umowy z dyrektorem MOSiRu w Sanoku nastąpiło z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 31.10.2018 r. Jednocześnie został mu udzielony urlop wypoczynkowy od dnia 6.07. br., za rok 2017 i za rok bieżący. Po wykorzystaniu urlopu dyrektor został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy do końca okresu wypowiedzenia. 5 lipca został zobowiązany do komisyjnego przekazania dokumentacji budowlanej oraz wszystkich innych dokumentów związanych z kierowaną jednostką.

Decyzja podjęta przez magistrat jest pokłosiem ogłoszenia przez szefa MOSiRu swojej kandydatury na burmistrza Sanoka w nadchodzących wyborach samorządowych i okoliczności związanych z takim krokiem. Wydaje się, że obie strony w zdecydowanie inny sposób postrzegają znaczenie lojalności, dlatego w środowisku już od jakiegoś czasu mówiło się o takim ruchu urzędu w sprawie MOSiRu.

–  Jeśli zdaniem byłego dyrektora MOSiR-u wszystkiemu złu winien jest polityczny „układ”, to jako człowiek wybrany przez ten „układ” na dość ważne w Sanoku stanowisko, sam powinien, zgodnie z głoszonymi przez siebie „zasadami”, zrezygnować z funkcji dyrektora, a już na pewno nie czerpać profitów z tego „układu politycznego” – czyli jak rozumiem radnych miejskich, wojewódzkich, posłów i europosłów z PiS. Wszak przecież ta partia polityczna sprawuje w Polsce władzę z woli wyborców. Nie wspomnę już o skali osobistej pomocy, której dla dobra miasta i przez nieuzasadnioną sympatię dla Pana Matuszewskiego, nieustannie mu służyłem. Ponieważ Pan Tomasz miał problemy z konsekwentną realizacją swoich słów o honorze i „zasadach”, pomogłem mu w podjęciu męskiej decyzji, zwalniając z godzącego w jego moralność stanowiska otrzymanego „układu”. Nie będzie miał dzięki temu również rozterek moralnych, czy zajmować się inwestycjami i „pisaniem projektów” (w czym podobno jest najlepszy i niezastąpiony), lecz spokojnie i bez wyrzutów sumienia zajmie się swoją kampanią wyborczą – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Chcieliśmy porozmawiać na ten temat z dyrektorem MOSiRu i poprosić go o komentarz. Podjęliśmy kilka, a może nawet kilkanaście prób, w końcu się udało

Wypowiedzenie, które otrzymałem od Burmistrza nie zawiera słowa wyjaśnienia czy jakiegokolwiek uzasadnienia. Rozwiązanie umowy było dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ inwestycje prowadzone przeze mnie wspólnie z zespołem współpracowników są bliskie ukończenia, mowa tu o Centrum Rehabilitacji i Sportu oraz przebudowie stadionu piłkarsko- lekkoatletycznego ,,Wierchy”. Kolejne etapy realizacji są zamykane, a wkrótce obiekty będą oddane do użytku mieszkańcom. Nie rozumiem dlaczego moje aspiracje związane z pracą na rzecz rozwoju naszego miasta, są traktowane jako zagrożenie dla obecnego Burmistrza, czy też kierowane, chybione zarzuty pod moim adresem o braku lojalności. Moje dotychczasowe zaangażowanie w pracy oraz postępy w rozwoju inwestycji jakie rozpoczęliśmy były do tej pory docenianie na wielu szczeblach min. MSiT. Dlatego ostatnia decyzja Burmistrza w stosunku do mojej osoby jest dla mnie zaskoczeniem – ocenia Tomasz Matuszewski.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Za co odpowiada wicestarosta Wacław Krawczyk? (FILM)

Foto nagłówek: Red., Witold Święch

Foto: archiwum Esanok.pl

06-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)