REKLAMA
REKLAMA

Sierż. sztab. Krzysztof Zięba laureatem konkursu „Dzielnicowy bliżej nas”

W poniedziałek został rozstrzygnięty konkurs „Dzielnicowy bliżej nas”. Jego laureatem został dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Zagórzu. Sierż. sztab. Krzysztof Zięba zajął drugie miejsce.

Sierż. sztab. Krzysztof Zięba pełni służbę w Policji od 5 lat. Dzielnicowym został 1,5 roku temu. Jego rejon służbowy stanowią miejscowości gminy Zagórz: Czaszyn, Kalnica, Łukowe, Średnie Wielkie, Tarnawa Dolna, Tarnawa Górna i Olchowa. Jako policjant najlepiej jak potrafi wypełnia swoje obowiązki, pomagając w potrzebie i rozwiązywaniu ludzkich problemów. Jest człowiekiem skromnym, ale budzącym zaufanie mieszkańców. Wyróżnienie w plebiscycie to dla niego spore zaskoczenie. Traktuje to jako sukces, będący dowodem sympatii mieszkańców podległego mu rejonu.

Sam o sobie mówi, że praca dzielnicowego nie jest łatwa, ale daje ogromną satysfakcję. Na pytanie o wydarzenie, które najbardziej utkwiło mu w pamięci opowiada o ślubowaniu i słowach przysięgi, które pamięta się do końca życia.

Z uwagi na skromność nie chwali się sukcesami, jednak podkreśla, że ich miarą jest wdzięczność, zadowolenie i zaufanie mieszkańców miejscowości, w których jest dzielnicowym. Za porażki uważa momenty, w których jako policjant jest bezsilny i nie może nic więcej zrobić, by pomóc drugiemu człowiekowi.

Jego największą pasją jest majsterkowanie. Lubi zarówno tworzyć nowe przedmioty i meble, ale też odrestaurowywać starocie. W ostatnim czasie własnoręcznie wykonał duży plac zabaw dla dzieci. Jes typem „złotej rączki”- potrafi zrobić coś z niczego, ale też naprawić usterkę.

Opowiadając o jednostce mówi o miłej i przyjaznej atmosferze, koleżeńskich relacjach, które pomagają w pełnieniu służby i wykonywaniu obowiązkówh, a także o przełożonychen służących radą i wsparciem w sytuacjach bardziej skomplikowanych.

Sierż sztab. Krzysztofowi Ziębie składamy serdeczne gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywania zawodu. Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy oddali na niego swój głos. Wyróżnienie jest dowodem na dobre relacje dzielnicowego z mieszkańcami rejonu i wzajemne zaufanie. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

303-164374

KPP Sanok

27-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)