REKLAMA
REKLAMA

Studentka UR w gronie finalistek Miss Polski (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 20-letnia Angelika Hejnar, studiująca filologię rosyjską na Uniwersytecie Rzeszowskim, została finalistką Miss Polski. Wraz z 27 innymi dziewczynami powalczy 9 grudnia w Krynicy Zdroju o tytuł.

ang_1

Konkursy Miss Polski odbywają się od 25 lat. Kandydatki muszą przebrnąć przez etap regionalny, później wraz z dziewczynami ze zgłoszeń internetowych mierzą się w ćwierćfinale oraz półfinale, by potem walczyć w finale o koronę miss.

Angelika może pochwalić się nie tylko swoją urodą. Jest jedną z najlepszych studentek na swoim wydziale, co potwierdza stypendium naukowe i jej autorski rozdział w monografii naukowej, który jest bliski wydania.

20-latka z początku nie była pewna, czy konkursy piękności to odpowiednie miejsce dla niej. Była zaskoczona, gdy podczas wyborów na Miss Podkarpacia otrzymała tzw. „zieloną kartę”, dającą awans do kolejnego etapu. Dotarcie do ścisłego finału to dla niej jeszcze większa niespodzianka.

Wszystko odbyło się bez większych przygotowań i nadziei na tak duży sukces. Jedynym jej doświadczeniem był udział w Miss Osiedla w Krośnie. Od niedawna pozuje też w sesjach zdjęciowych i pojawia się na pokazach mody.

Za kilka miesięcy dowiemy się, czy studentka rzeszowskiej uczelni założy koronę Miss naszego kraju.

 

 

foto: Instagram Angelika Hejner

06-07-2018